Inšpiratívna mama – Dominika Kid Kovács

Autor: spokojná mama

Keď sme mali pre rozhovor vybrať ďalšiu výnimočnú ženu, ktorá na sebe tvrdo maká, plní si svoje sny a popritom je ukážkovou matkou i manželkou, Dominika bola pre nás jasná voľba.  

Dominika Kid Kovács – môžeš ju poznať ako fitnesku, trénerku, výživovú poradkyňu či manželku známeho boxera Tomiho Kida.

 

Fitness

Dominika, tvoja dokonalá postava je motiváciou pre mnohé ženy. Ty sa im aj aktívne snažíš pomôcť. U vás v Galante robíš skupinové tréningy, no pomáhaš ženám aj „nadiaľku“ napríklad pri zostavovaní individuálnych jedálničkov a konzultáciami. Je táto práca práve to, čo ťa v živote napĺňa?

Jednoznačne áno, mňa veľmi baví vidieť tie premeny, nielen fyzické ale aj duševné.  Príde za mnou zanedbaná, životom unavená žena, bez energie a tej životnej iskry a po čase (po úprave jedálnička a zavedením pohybu) sa mi každým dňom mení pred očami.  Nielenže chudne, ale zrazu má veľa energie, má chuť žiť a takisto sa starať o seba. Ja ich volám moje svetielka ktoré začínajú opäť krásne svietiť.

 

 

S tvojim skúsenosťami už vieš posúdiť, kde robia ženy najčastejšie chybu, keď ich pokusy o chudnutie či formovanie postavy zlyhávajú?

Určite to, že hneď chcú výsledky a začnú robiť extrémy. Napríklad si nasadia drastickú diétu + extrémne cvičenie, najlepšie na každý deň, čo je úplne zbytočné a takisto neudržateľné. Ja vždy vravím menej je veľa krát viac, hlavne čo sa týka chudnutia. Treba začať pomaly a postupne.

 

Rodina

Naša stránka sa volá Spokojná mama. Práve ty na nás pôsobíš nie len ako spokojná mama prváčika Kristiánka ale celkovo ako veľmi spokojný a vyrovnaný človek. Je to tak?

Dnes už môžem povedať, že to tak je. Našla som v živote rovnováhu (už nerobím extrémy), riadim sa tým, že „zlatá stredná cesta“. Ďalšia vec je tá, že robím to, čo ma baví a to je podla mňa základ spokojnosti.

 

Pre dieťa sa stane prirodzeným to, v čom vyrastá, u vás Kidovcov, je to množstvo pohybu a zdravá strava. V škole či skôlke sa ale potom môže stretnúť s úplne odlišnými zvykmi. Napríklad s denným nosením sladkostí a sladkých vôd na desiatu. Vníma Kristiánko, že žijete “inak“?

Áno vie že žijeme zdravšie a takisto pozná ten rozdiel, ale zase aj tu platí, že zlatá stredná cesta je tá správna. Kristiánko je aj klasické, nezdravé jedlá, samozrejme nie stále ale príležitostne.  Ja sa mu snažím ukázať cestu ale či ňou pôjde v dospelosti, to zaručiť neviem. Sám sa musí rozhodnúť. Teraz je isté, že sa tomu už trochu rozumie a rád rozdáva rady napr. spolužiakom, že nemôžu jesť veľa sladkostí lebo budú chorí. Minule bol u kamaráta a jeho mama im dala sladkosti s tým, že ona si nemôže dať lebo musí schudnúť a na to jej Kristiánko povedal aby išla za mnou, že ja jej  napíšem jedálniček ?

 

 

Si fitnesska, trénerka, výživová poradkyňa. Doma si starostlivá gazdinka, ktorá ma vždy navarené a napečené a v neposlednom rade si mamička prváčika, ktorý v tomto období vyžaduje veľa pozornosti a času. Stíhaš všetky svoje povinnosti bez problémov?

Jasné, že sa to dá stihnúť, všetko je len o prioritách . Ja idem o 22 spať a o 5 vstávam, takže za ten deň toho stihnem až až, ešte si aj oddýchnuť medzitým stihnem niekedy ?

 

Manželstvo s Tomim

S manželom ste spolu už takmer 10 rokov. Vždy jeden o druhom hovoríte veľmi pekne, s úctou a láskou. Povolanie tvojho manžela nie je úplne tradičné a mnoho žien si zrejme nevie predstaviť ako by sa pozeralo, že jej manžela niekto v ringu udiera päsťami do tváre. Dá sa na toto vôbec zvyknúť?

Ja som ho tak spoznala, že je boxer tak som to tak brala automaticky. Postupne som sa do toho dostala a vedela som o čom to vlastne je, ale ako vraví môj manžel hlavu má na to, aby ňou rozmýšľal, nie na to, aby do nej dostával. Väčšinou to tak bolo, že ho súperi moc netrafili. Ale jasné, že pred každým zápasom som mala vždy trému a aj strach. 

 

Dominika Kid Kovács

Dominika Kid Kovács s manželom Tomim Kidom

 

Dominika my ti veľmi pekne ďakujeme za rozhovor a prajeme celej rodinke Kidovcov veľa zdravia a lásky.

Množstvo motivácie ale aj zdravých receptov nájdete na Dominikinej FB stránke Dominika Kid Kovács-Bikini fitness.

 

Prečítaj si aj ďalší článok s inšpiratívnou mamou Zuzkou Mičuchovou, ktorý ťa rozhodne nenechá chladnou. 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť