Hľadanie odpovedí, zmyslu života aj svojho poslania – o tom je román Anna a Izabela (náš knižný tip)

Autor: spokojná mama

Prichádza čas dlhých zimných večerov, ktoré nás „nútia“ tráviť akosi viac času doma. Mnohé z nás zvádza táto domáca, papučkovo – čajíčková kultúra práve ku knižkám. Ak máte rady silné príbehy s posolstvom a mnohými aha-momentmi, určite čítajte ďalej.

Andrea Gallen a jej knižný úspech

Anna a Izabela je najnovším románom Andrey Gallen, autorky knihy Mrzáčik. Knižné dielo Mrzáčik, vydané začiatkom roka 2021, zožalo medzi čitateľmi úspech, návaly emócií a úžasné recenzie.  „Nádherný, neobyčajný príbeh. Ľudské príbehy prepletené tak nevyspytateľne, ako len život môže byť. Čítané s ľahkosťou, prinášajúce do srdca návaly emócií a do hlavy myšlienky plné otázok. Kniha, ktorá sa nečíta len očami, ale i dušou. Je to posolstvo, ktoré by si mal prečítať každý.“ Tak znela recenzia čitateľky Moniky, ktorú môžete nájsť priamo pod knihou Mrzáčik, v internetovom obchode jedného z najznámejších slovenských kníhkupectiev.

Anna a Izabela 

Môžeme povedať, že Anna a Izabela, novinka autorky Andrey Gallen, za knižkou Mrzáčik vo výnimočnosti nezaostáva ani krôčik. Anna a Izabela sa venuje témam, o ktorých vlastne potrebujeme čítať všetci. Je o nachádzaní vlastnej identity, zmyslu života, poslania. O hľadaní odpovedí na otázky, ktoré so sebou prináša hraničná situácia, odlúčenie od rodiny a doterajšieho života.

Anna a Izabela sú dve dievčatá, ktoré majú diametrálne odlišné životy.  Anna je inteligentná rebelka z bohatej rodiny, Izabela poslušná dcéra farmára. Osud ich však spojí v nemocničnej izbe, kde obe bojujú so strachom, s bolesťou a napokon aj jedna s druhou. Tento príbeh nie je o chorobe. Je o možnosti vidieť svet z iného uhla.

Ako vznikla Anna a Izabela

Vznik knihy Anna a Izabela nám popíše samotná autorka, Andrea Gallen:

Anna a Izabela

autorka knihy Anna a Izabela, Andrea Gallen

Keď som dopísala knihu Mrzáčik a odovzdala ju editorke, nastalo v mojom živote prázdno. Nie to kreatívne prázdno, ktoré čaká na príležitosť, vákuum, ktoré vťahuje do seba nové možnosti, aby ničím nerušené pripravilo pôdu niečomu novému.
Toto bola čierna diera, kam sa zrazu prepadli hrdinovia mojej prvej knihy. Ich životy boli dopovedané, osudy spečatené.
Poznala som ich možno lepšie ako svoje vlastné deti. Ich charaktery, reakcie, osudy. Dávala som im do úst slová, ktoré mi našepkávali.

Musela som bolestne odstrihnúť puto, ktoré ma k nim viazalo, pustiť ich do sveta, aby tam žili svoj vlastný život. Boli to prví hrdinovia, mojej prvej knihy. Nikto ma neupozornil, že to nebude ľahké. V každom prípade boli preč a mne naozaj vyšli slzy. Musím sa usmiať, keď si spomeniem na to nevľúdne novembrové popoludnie. Nemala som v pláne nič konkrétne, nevedela som, do čoho sa mám pustiť a cítila som sa, akoby sa moja najlepšia priateľka odsťahovala do Kanady.

A tak som poprosila vesmír, nekonečnú inteligenciu, alebo svoje vyššie Ja, nech to už bol ktokoľvek, o nových kamarátov. O novú inšpiráciu, o niekoho, koho by som mohla spoznávať, pozorovať jeho cestu životom, jeho duchovný rast. Smiať sa s ním a plakať, ľúbiť a nenávidieť. A zrazu prišli. Odniekiaľ sa objavili. Jednoducho boli tu a začali mi rozprávať svoj príbeh. Tam, uprostred lesa, na prechádzke v daždivom počasí som sa zoznámila s Annou a Izabelou. Moja nová kniha zrazu mala svoje hlavné postavy.

Boli to krásne strávené spoločné chvíle, aj keď sa so mnou niekedy prestali baviť, stíchli a niekam sa stratili, pretože som im nevenovala toľko pozornosti, koľko by si priali. Ale zakaždým sme si znovu našli cestu k sebe. Sprevádzali ma až doteraz. Opäť nastal časť rozlúčky. Čas pustiť do sveta dve dievčatá, ktoré dozreli a sú pripravené žiť svoj vlastný život.
Bezo mňa. Mne opäť zostáva len prizerať sa, ako sa im darí a držať im palce, aby oslovili tých, ktorých majú.

Zoznámte sa prosím: Toto je Anna a Izabela

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť