Ako odstrániť strie

Autor: spokojná mama

Strie vedia potrápiť nielen maminy v očakávaní nového prírastku do rodiny, ale i mladé dievčatá, ktoré radi experimentujú s diétami. Nepekné jazvičky na tele sa však niekedy môžu objaviť aj u mužov. Ak vás zaujíma ako odstrániť strie, čítajte ďalej, prezradíme vám domáce recepty na ich elimináciu spolu s tipmi ako sa ich zbaviť už v rannom štádiu.

Kde sa vzali strie?

Strie sú jazvy, ktoré vznikajú na pokožke, keď sa rýchlo natiahne alebo stiahne. Náhle zmeny jej stavu totiž spôsobujú praskanie kolagénu a elastínu.

Strie veľakrát postretnú tehotné ženyObe tieto zložky držia kožu pokope, no pri jej nadmernej námahe spôsobenej napríklad tehotenstvom sa z vnútorných štruktúr pokožky vytrácajú. Na koži sa potom tento jav prejaví v podobe drobných červených až fialových praskliniek – strií. Tie zo začiatku môžu svrbieť, no časom vyblednú a stanú sa súčasťou nášho tela.

Strie sú aj o genetike

Najohrozenejším druhom v boji proti striám sú práve nastávajúce mamičky. No ak už máte čo i len jedno tehotenstvo za sebou viete, že nie každú maminu v pôrodnici strie postretli. V období gravidity, ale aj pri rýchlom náraste a úbytku hmotnosti počas diét totiž za ich vznikom v nemalej miere stojí tiež genetika spolu s kolísajúcimi hormónmi. S hormonálnymi výkyvmi žiadna z nás nič nenarobí, preto ak vás už strie postretli počas redukcie telesného tuku alebo tehotenstva vedzte, že jazvy po nich budú zdobiť pokožku natrvalo. Našťastie však existujú rôzne prostriedky na to, aby ste ich viditeľnosť znížili na minimum.

Mohlo by vás zaujímať:

Tipy pre krásne pery

Ako odstrániť strie doma

Keď dilemu na otázku ako odstrániť strie začnete riešiť s vševediacim doktorom Google, preklikáte sa na niekoľko stránok s domácimi receptmi na strie. Z dlhoročných výskumov však vyplynulo, že strie neodstránite olivovým ani mandľovým olejom. Veľké výsledky nečakajte ani v prípade kakaového masla či vitamínu E. Ak preto chcete strie zakryť už v zárodku, skúste domácu masáž s gélom z aloe vera, ktorý na pokožke necháte pôsobiť aspoň 20 minút.

Gél z aloe vera je účinný domáci prostriedok na striePočas leta vám pomôže i samoopaľovací krém, ktorým prekryjete ich viditeľné rysy. Nezabúdajte však, že samopaľovací krém strie nevylieči, iba prekryje. Prírodné opaľovanie naopak spôsobí, že strie na pokožke vystúpia do popredia a voľným okom budú viac viditeľnejšie.

Ako odstrániť strie u odborníka

V prípade, že domáce ošetrenie neprináša želané výsledky a strie neustále narúšajú vašu vnútornú pohodu, obráťte sa na odborníkov. Dermatologické testovania v tomto prípade odporúčajú na ranné strie aplikovať kyselinu hyaluronovú a tretinoin, ktorý sa radí medzi najsilnejšie retinoidy.

Na strie skvelo pomáha aj laserNo i v týchto situáciách si liečba vyžaduje trpezlivosť, odborníci uvádzajú, že viditeľný efekt sa pri pravidelnom používaní dostaví až po pol roku. Okrem toho vám na urýchlenie procesu odstránenia strií môže lekár navrhnúť laserovú terapiu, rádiofrekvenciu či mikrodermabráciu. V jej prípade ide o profesionálne obrusovanie a vákuové odsávanie odumretých buniek pokožky pomocou jemných kryštálov s diamantovými hrotmi. Preto ak niekoľkomesačná domáca liečba nezaberá, určite navštívte odborníka, ktorý vás oboznámi so ďalšími modernými možnosťami na elimináciu strií.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť