7 zaujímavostí o ženskom tele, alebo v čom sme lepšie ako muži

7 zaujímavostí o ženskom tele, alebo v čom sme lepšie ako muži

Autor: spokojná mama

Týchto 10 zaujímavostí o ženskom tele vám ukáže, v čom všetkom je ženské telo lepšie vyvinuté, ako to mužské. Pravda je taká, že existuje aj celá rada príkladov, v čom je lepšie vyvinuté to mužské telo. Dnes by sme však chceli zlepšiť náladu práve dámam. A okrem toho, článok píše žena. 🙂 Toto sú zaujímavosti o ženskom tele, o ktorých ste zrejme ani netušili.

 

1. Ženy rozlišujú viac farieb ako muži

Večné žartíky o mužoch, ktorý nerozumejú pojmom ako „lososová“ alebo „marhuľková“ vlastne nie sú úplne na mieste. Muži za to vlastne nemôžu. Vo svojej štúdii to preukázal psychológ Israel Abramov z Brooklyn College. Zistil, že muži a ženy pripisujú rôzne odtiene na rovnako farebné objekty. Môže za to dlhšia vlnová dĺžka farebného spektra u mužov, ktoré sú spojené s „teplejšími“ farbami. My vidíme marhuľkovú, lila, či oranžovú a muži stále len červenú.

 

2. Ženy dokážu robiť niekoľko vecí naraz

Materstvo je dokonalým príkladom. Len žena dokáže variť s dieťaťom na rukách a telefonovať pritom s mobilom zaseknutým hlavou o rameno. Prečo je to tak? Corpus collosum je zhluk nervových vlákien, spájajúci mozgové hemisféry. U žien je približne o 30% viac vyvinutý ako u mužov. Ženy vedia byť vďaka tomu univerzálnejšie a robiť niekoľko vecí naraz.

zaujímavosti o ženskom tele

3. Ženy sú empatickejšie a majú lepšie vyvinutú intuíciu

Ženský mozog je aktívnejší v oveľa viac mozgových oblastiach než mužský, obzvlášť v prefrontálnej kôre. Prefrontálna kôra ovplyvňuje naše správanie a našu osobnosť. Spája sa s kontrolou hnevu a impulzov. Ženy sa vedia lepšie vcítiť do pocitov iného človeka. Sú empatickejšie, čo ich aj častejšie privádza k pomoci druhým.

 

4. Čuch žien je jemnejší ako čuch mužov

Medzi zaujímavosti o ženskom tele, patrí aj porovnanie čuchu mužov a žien. Podľa vedcov máme až o 40 percent viac čuchových buniek. Toto je taká dvojsečná zbraň. Môžeme si tak intenzívnejšie vychutnávať príjemné vône, no samozrejme bohužiaľ aj viac pociťovať zápach.

 

5. Ženské telo produkuje menej potu

Ženy sa potia oveľa menej ako muži. Mužská pokožka totiž obsahuje dvakrát viac olejových a potných žliaz. Ak by ste vošli do čisto mužského fitka a potom do fintess centra, ktoré je určené len pre ženy, nepotrebovali by ste ani výskumy, ktoré by vám tento fakt potvrdili.

 

6. Ženy majú silnejší imunitný systém

Všetky dostupné výskumy ukazujú, že ženy žijú dlhšie ako muži. Ženské telo je podľa dostupných informácií aj odolnejšie proti infekciám lepšie ako mužské.

 

7. Telo ženy je flexibilnejšie ako telo muža

Toto tvrdenie zrejme nemusíme ani podkladať štúdiami. Jednou z najväčších zaujímavosti o ženskom tele je jeho flexibilita. Napríklad maternica sa žene rozšíri až 500-násobne a po pôrode sa vráti opäť do svojho pôvodného tvaru.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť