Výživy, dojčenské mlieka aj maškrty v BIO kvalite za najvýhodnejšie ceny? Na biomamka.sk!

Autor: spokojná mama

Len nedávno sme vám priniesli článok o inšpiratívnej mladej mamičke, Patrícii Bučekovej, majiteľke e-shopu www.biomamka.sk. Paťkin sen je dostupnejšími cenami priblížiť ľuďom kvalitné potraviny pre deti aj dospelých s označením BIO a certifikátom Demeter. V jej e-shope nájdete zdravé sladkosti, detské kaše a výživy, dojčenské mlieka, ale aj kvalitné kávy, raňajkové kaše a vínka pre rodičov. A keďže zakladateľka e-shopu sama dlho bojovala s intoleranciou lepku a laktózy, rozhodla sa pri výbere sortimentu intenzívne myslieť aj na ľudí s intoleranciami a potravinovými alergiami.

 

Kvalitné potraviny za dostupné ceny – ako sa to dá?

Filozofia e-shopu Biomamka je prinášať ľuďom potraviny v BIO kvalite za ceny, ktoré sú porovnateľne nižšie ako u „konkurencie“. Ako sa to dá? Riešenie majiteľky novootvoreného e-shopu je obídenie veľkoobchodníkov a oslovenie priamo výrobcov potravín. Obchodné vzťahy si takto vytvorila nielen na Slovensku, ale aj v Rakúsku, Nemecku, Česku, Taliansku či Švajčiarsku. Takýmto spôsobom si môže dovoliť znížiť ceny vybraných výrobkov a prispieť tak k dostupnosti kvalitných potravín i potravín pre ľudí s intoleranciami, ktoré vedia rodinný rozpočet zaťažiť obzvlášť.

 

Poďme si to porovnať

Vybrali sme niekoľko najvyhľadávanejších výrobkov a porovnávali ceny s iným e-shopmi. Obľúbené bio ovocné pyré s certifikáciou DEMETER, APPLE ANT – JABLKO, BANÁN A HRUŠKA 100g, nájdete v e-shope www.biomamka.sk za 1,25€. Hľadaním a porovnávaním sme zistili, že priemerná internetová cena je až 1,80€ a najlacnejšiu kapsičku sme u „konkurencie“ našli za 1,49€.

výživy

Ďalší výrobok sme vyberali v oblasti dojčenských mliek. Bio dojčenské mlieko HOLLE 1 (počiatočná dojčenská výživa od narodenia), 400g si môžete objednať za 8, 80€. Priemerná internetová cena je približne 11,00€, pričom najlacnejšie mlieko HOLLE 1 sme našli za 9,30€.

Kvalitná káva, vínko a čokoláda v „Zóne rodičia“

„Keď sme mali pripravený celý sortimentu k začiatku spustenia e-shopu, hovorili sme si, že nám tam stále niečo chýba. Preto sme vytvorili zónu rodiča. V zóne rodiča je všetko čo považujeme za dôležité pre udržanie duševnej rovnováhy (smiech) a musíme povedať, že zóna rodiča sa maminkám páči natoľko, že v tejto sekcii kde máme kávu, víno, čaj, čokoládu a raňajkové kaše, trávia podľa našich štatistík najviac času.“ hovorí s úsmevom zakladateľka e-shopu Patrícia Bučeková.

 

Čo nás v e-shope zaujalo?

Sladkosti bez mlieka
V tomto predvianočnom čase nás v e-shope zaujali čokoládové lízatká v tvare Mikulášov, ktoré sú v ponuke aj bez obsahu mlieka, a na Mikuláša sa tak môžu čokoládke potešiť aj deti s intoleranciou alebo alergiou na mliečnu bielkovinu či laktózu.

Pečivo bez lepku
Pre celiatikov sú výborným pomocníkom bezlepkové zmesi na pečenie. Nemecké bezlepkové zmesi Hammermühle vám pomôžu vyčarovať chlebík či rožky, ktoré vám v prípade intolerancie lepku nespôsobia zdravotné problémy.

Kypriaci prášok bez fosfátov
V poslednej dobe sa môžete aj pri bežne dostupných receptoch na internete stretnúť s tým, že je v ingredienciách uvedený kypriaci prášok do pečiva bez fosfátov. Aj vy ste sa zamýšľali, prečo sa objavujú stále viac, a kde vlastne také kypriace prášky kúpiť? Bežné kypriace prášky do pečiva obsahujú fosforečnany. Tie sa v menších dávkach považujú za bezpečné, problém však je, že sa nachádzajú bežne aj v syroch, údeninách alebo v pečive z obchodu. Denne tak prijímame príliš vysokú dávku. Nás teda v e-shope zaujal aj Kypriaci prášok bez fosfátov, ktorý bežne v potravinách nekúpite.

 

Biomamku odporúčame a poctivému podnikaniu šikovnej mamičky veľmi držíme palce

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si čoraz viac uvedomujú, ako to, čo do tela dostávajú vplýva na ich fyzické, ale aj mentálne zdravie? Ak by ste sa radi orientovali na potraviny, ktoré sú pre vás liekom a nie „jedom“, pozývame vás podporiť malý, no o to poctivejší podnikateľský sen pod značkou Biomamka.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť