Naša imunita dostáva v týchto dňoch zabrať. Takto ju podporíte prírodnou cestou

Autor: spokojná mama

V období jesene dostáva naša imunita poriadne zabrať. V lepšom prípade na nás číhajú len „kašlíky a soplíky“, v tom horšom akútne respiračné ochorenia, chrípka či Covid-19. Vitamín D, ktorý naše telo čerpá bežne predovšetkým zo slnka, a je dôležitý pri regulácii imunitných funkcií zrazu chýba takmer každému z nás.

Čerstvé sezónne ovocie a zelenina, ktorú si mnohí vo zvýšenej miere doprajeme hlavne v lete v našich jedálničkoch taktiež akútne chýba. V sychravom počasí navyše výrazne obmedzujeme aj pohyb a pobyt vonku. Všetky tieto faktory ovplyvňujú našu imunitu, a tak by sme mali byť práve v jesennom období k sebe a svoju telu zodpovednejší a dbať na svoje zdravie viac ako obvykle.

 

Čerstvý vzduch a prechádzky

Už polhodinová prechádzka na čerstvom vzduchu pôsobí na naše telo ako malý zázrak. Prechádzka naštartuje naše trávenie, zlepší náladu a normalizuje krvný tlak. Ak máme šťastie a svieti jesenné slniečko, benefitom je aj získanie vitamínu D (aj keď bohužiaľ nie v dostatočnej dennej dávke, keďže máme väčšinu tela zahalenú).

 

Psychika

V dnešnej dobe už snáď ani neexistuje lekár či odborník, ktorý by poprel, že naše psychické procesy úzko súvisia s tými fyzickými. Stres či nervozita sú v určitých situáciách celkom na mieste a v podstate sa im v bežnom živote nedá vyhnúť. Ak sa však občasné stresové situácie nepozorovane prehupnú do chronického stresu, kedy sme v napätí v podstate neustále, skôr či neskôr sa tento stav prejaví aj na našom fyzickom zdraví. Doprajme si preto tie „najobyčajnejšie“ veci, ktoré tie ťažšie chvíle vyvážia chvíľami radosti, naplnenia či pokoja. Kľúčom k psychickej pohode je pohyb, priatelia, napĺňanie našich túžob a cieľov a čas len pre seba pri svojich koníčkoch.

imunita

Životospráva

Naša strava by mala byť bohatá na vitamíny, minerálne látky, antioxidanty a vlákninu. Pri zložení jedálnička je dôležité si uvedomiť, že neexistuje jeden univerzálny návod, ktorý by platil pre všetkých. V posledných rokoch sa objavuje stále viac potravinových intolerancií a alergií, a tak by sme si mali všímať, čo práve nám v rámci stravy vyhovuje a čo nie. Kedy sa cítime plný energie a ktoré jedlo nám naopak „nerobí dobre“.

 

Výživové doplnky

Čerstvý vzduch, pohyb, prechádzky, psychická pohoda a ešte aj vyvážená strava. Napriek tomu, že vieme aké je pre naše telo dôležité je pre mnohých z nás popri bežných denných povinnostiach a rýchlom kolotoči práce a starostlivosti o rodinu, dokonale vyvážený jedálniček nadľudskou úlohou. Moderná doba nám však prináša vymoženosti akými sú výživové doplnky. Tie samozrejme vyváženú a zdravú stravu nemôžu kompletne nahradiť, pri rýchlom životnom tempe a nedostatku živín a vitamínov nám však môžu výrazne pomôcť. Trh s výživovými doplnkami je doslova presýtený a preto je ťažké vybrať si. Jednoznačne odporúčame vždy si podrobne preštudovať zloženie a určite si zistiť aj niečo o spoločnosti, ktorá konkrétny výživový doplnok predáva.

 

Imunotikum

Našim tipom na overenú značku, ktorá však prichádza s celkom inovatívnymi zloženiami výrobkov je Masticha Terapia. Unikátne zloženie výrobkov pod touto značkou zbiera množstvo pozitívnych recenzií a my veríme, že mimoriadne sympatický príbeh zrodenia podnikania, za ktorým sa skrýva úprimná chuť v oblasti zdravia pomáhať, presvedčí aj vás. Najnovší produkt Imunotikum by mohol byť skutočne práve „tým“ prevratným produktom, ktorý bude predstavovať zmenu v oblasti posilnenia imunity prírodnou cestou.

 

Spojenie medicinálnych húb, rastlinných výťažkov a vitamínov

Jedinečnosť tohto výrobku spočíva v obsahu prírodných zložiek s imunomodulačným účinkom, ktoré dokážu v prípade oslabeného imunitného systému podporiť jeho aktivitu. Imunotikum obsahuje výťažky medicinálnych húb Reishi, Shiitake a Agaricus, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Tie sa spájajú so starostlivo vybranými rastlinnými výťažkami a vitamínmi, ktoré sú pri budovaní imunity tak prospešné.

imunita

Pozrime sa na to bližšie

Kapsule sú obohatené o vitamín D3, ktorý nám v tomto období tak chýba a zinok, ktorý podporuje tvorbu a funkciu bielych krviniek bojujúcich proti infekciám. Ďalším spojencom v boji za zdravie je extraktu z kurkumy, ktorý pomáha udržiavať zdravie pľúc a horných dýchacích ciest. Veľmi účinný bioflavonoid quercetín je známy veľkou škálou pozitívnych účinkov, no za všetky môžeme spomenúť jeho antialergický, protizápalový účinok a imunomodulačný účinok. Extrakt z čiernej rasce reguluje hladinu cukru v krvi, bromelaín dokáže upokojiť prehnanú reakciu imunitného systému a lipozomálny vitamín C je obzvlášť účinný pri podpore imunity. Bodkou za celým zložením je piperín, ktorý okrem iného aj zvyšuje vstrebateľnosť a účinok ostatných zložiek. Viac o prípravku sa dozviete na stránke výrobcu www.mastichaterapia.sk

Pre akýkoľvek spôsob podpory imunity sa rozhodnete, majte na pamäti, že v živote v ničom netreba hľadať dokonalosť a mať so sebou súcit. Niekedy zvolíme namiesto prechádzky auto a namiesto šalátu čokoládový zákusok. Možno aj po rozhodnutí užívať výživové doplnky pár dní po sebe na tobolku či kapsulu zabudneme. Snažme sa nevyčítať si malé neúspechy a zhrešenia a sústrediť sa na to, čo robíme správne a tieto návyky v sebe ďalej s láskou podporovať.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť