Krásna aj na materskej? Jednoducho!

Autor: spokojná mama

Ženy na materskej “dovolenke“ sa často sťažujú, že nemajú čas sa o seba starať. Návšteva kaderníčky, kozmetičky, fitness centra či maséra je náročná nielen časovo ale pre bežnú slovenskú mamičku často aj finančne. V nasledujúcich riadkoch ti ukážeme pár trikov ako byť krásna aj na materskej.

 

Ranná rýchlovka“

Ak vidíš, že tvoje vlásky sú už nepekne mastné a kým vyrazíš „do sveta“ budeš si ich musieť umyť môžeš využiť rannú rýchlovku. Hneď ráno si na vlasy nanes zarobenú zmes medu, vaječného žĺtka a olivového oleja. Zmes nanesieš na celú dĺžku vlasov a necháš pôsobiť, kým sa venuješ svojej rannej rutine nech to už u teba znamená čokoľvek. Ideálne je nechať pôsobiť aspoň 30 minút. Potom jednoducho vlasy umyješ svojím bežným šampónom a vydáš sa do sveta so žiarivou hrivou.

Tip: Vaječné bielko, ktoré ti ostane určite nevyhadzuj. Stačí ho zmiešať spolu s avokádom a vytvoriť tak supervýživnú domácu pleťovú masku.

 

 

Maska nech si kráska

Pokiaľ si na materskej ešte s maličkým drobcom, ideálne je začať s touto aktivitou až keď zaspí. V určitom veku sa predsa ešte ťažko vysvetľuje, že maminka je bubák. V tomto prípade sú skvelým pomocníkom masky textilné. Kúpiš ich v každej drogérií. Ich výhodou je, že sa nemusíš trápiť s dávkovaním a nanášaním. Navyše ak by si ti dieťatko predsa len večer prebralo zo spánku a ty k nemu musíš „bežať“, masku si jednoducho z tváre zložíš a neriskuješ tak detskú traumu.

Samotné nanesenie masky ti zaberie len niekoľko sekúnd. Kým sa ti živiny vstrebávajú do pleti a ty sa stávaš krajšou, môžeš sa venovať bežným aktivitám napríklad obľúbenému večernému žehleniu 🙂

Tip: Vynikajúcu, hydratačnú textilnú masku kúpiš napríklad v každej DM drogérií – odporúčame ti siahnuť po prírodnej značke Alverde. Masku s názvom Aqua kúpiš za 1,99€.

 

 

Voda, vodka, vodička

Nie, samozrejme nemáme na mysli alkohol. Ten by ťa na ceste za krásou akurát tak otočil opačným smerom. Máme samozrejme na mysli čistú vodu, ktorá je najlacnejším a paradoxne jedným z najúčinnejších prostriedkov na ceste za zdravím a krásou.Márne by si používala hoci aj najluxusnejšie produkty z rady starostlivosti o pleť. Ak nebudeš piť dostatok vody tvoja pleť môže byť len ťažko hladká a krásna.

Zo skúsenosti vieme, že väčšina žien nepije počas dňa dostatok tekutín. Vieš o tom ale nie a nie to napraviť? Zmeň to konečne! Hneď teraz si nadstav pripomienku, ktorá ti bude každú hodinu svojim zvonením pripomínať, že si máš dať pohár vody.

Tip: Ideálne je nabrať si ráno vodu do fľaše a piť ju potom celý deň takto odstatú. Naberajte si však každé ráno vodu čerstvú aby nestála viac ako 1 deň.

 

 

Krásne pery za minútku 

Ďalšou lacnou a účinnou „rýchlovkou“ je tento píling na pery. Zmiešaj si pár kvapiek olivového oleja a hrubozrnného cukru. Touto zmesou si zhruba jednu minútku jemne masíruj pery. Tento jednoduchý trik si môžeš osvojiť a používať ho raz do týždňa. Tvoje pery budú jemné a hydratované.

Tip: Zmes si zarob napríklad na čajovú lyžičku. Bude ti stačiť naozaj malé množstvo.

 

Večne strapatá

Ak nemáš čas na česanie alebo máš pocit, že rôzne účesy s vypnutými vlasmi sa ti nehodia vytvor si bez námahy pekné vlny. Hneď ráno si vlasy jemne navlhči a potom jednoducho zapleť, ideálne do tzv. priberaného vrkoča. Ak potrebuješ ráno odísť z domu príliš skoro a vlásky by ti nestihli „chytiť tvar“ alebo ich máš vlasy príliš jemné zapleť si tento vrkoč už večer a nechaj si ho až do rána. Vlásky tesne pred odchodom z domu jednoducho rozpusti a cíť sa ako hviezda.

Máš vlastné triky ako na „rýchlu krásu“? Budeme radi ak sa vyjadríš v komentári ako ty stíhaš resp. nestíhaš byť krásna na materskej „dovolenke“.

Ak ťa článok zaujal určite pozri aj naše domáce recepty na masky a peelingy. 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť