Inšpiratívna mama – Lucia Pereszlényiová /autorka blogu Mama potrebuje víno/

Autor: spokojná mama

Mnohé mamičky možno pri mene Lucia Pereszlényiová nezbystria pozornosť ale keď sa povie „Mama potrebuje víno“ väčšine z nás zdvihne kútik. A nie je to len pomyslením na príjemný večer s pohárikom v ruke. Luckin blog poznajú tisíce mamičiek, ktorým jej humor pomáha prežiť náročné dni o čosi ľahšie. Svojim humorom inšpiruje mnohé z nás, a tak bola pre nás ďalšou jasnou voľbou do kategórie Inšpiratívna mama.

Lucia Pereszlényiová je dvojnásobná mamička a autorka projektu Mama potrebuje víno. Jej FB skupina s rovnomenným názvom, plná sarkastického humoru sa rozrastá neuveriteľným tempom a už teraz dosiahla 30 000 fanúšikov. A keďže unavená mama na materskej „dovolenke“ potrebuje okrem povzbudivého humoru občas skutočne aj pohár (dva, tri, štyri) vína, Lucka rozbehla predaj vlastnej značky.

Jej postrehy a komentáre zachytávajú každodenné malé boje na materskej, vtipným spôsobom a ukazujú nám, že nič nie je tak hrozné aby sme sa na tom nemohli zasmiať.

 

Lucka, keby sa irónia a sarkazmus vyučujú, už by si z nich zrejme mala doktorát. Je to
súčasť teba aj v bežnom živote alebo sa na stránke Mama potrebuje víno tak trochu
ventiluješ?

Schopnosť vyjadrovania sa, je jedna z mojich silnejších stránok, ale vždy to záleží od situácie. Niekedy mám jazyk hodne podrezaný a inokedy radšej len mávnem rukou. Avšak aj mne sa veľa krát stalo, že som si v duchu hovorila… „ach, keby som vtedy a vtedy povedala niečo iné“

 

Úprimne, tvoj humor nie je pre každého. Stretávaš sa aj s negatívnymi ohlasmi či nepochopením?

Občas áno, ale nieje toho veľa. Svet sociálnych sietí je verejná vec a každý má právo si nájsť stránky, ktoré sú podľa jeho gusta.

 

mama potrebuje víno

 

Vraj dostávaš aj ponuky na umiestnenie reklamy na tvoju stránku ale odmietaš ich.
Vysvetlíš prečo?

Áno, dostávam aj ponuky na reklamu, no je pre mňa dôležité aby som sa s obsahom reklamy dokázala stotožniť. No a občas sa snažím pomôcť svojím priateľom s prezentovaním ich záujmov, ale to je založené na našom priateľstve, to nemá s peniazmi nič spoločné…

 

Na stránke sa snažíš dištancovať od tém ako sú politika či náboženstvo. V období parlamentných volieb si neodpustila fotografiu spoza hlasovacej plenty s komentárom tebe vlastným. Považovala si za dôležité vyjadriť svoj názor alebo išlo čisto len o humor? S výsledkom volieb si spokojná?

Stránka je zameraná na sarkastický humor pre danú skupinu obyvateľstva – teda primárne pre matky, ktoré to berú s nadhľadom. Nemá zmysel im vnucovať svoj politický, či náboženský názor, na to majú dosť iných stránok. Avšak čo sa týkalo posledných volieb, vnímala som ich ako zlomové a preto som urobila v tomto prípade výnimku. S výsledkami som čiastočne spokojná, avšak stále sa do parlamentu dostali strany, ktoré by tam už podľa mňa patriť nemali.

 

 

Ako sme spomínali máš aj vlastnú značku vína a pohárov. Kde sa dajú kúpiť?

Zatiaľ primárne u mňa na stránke. Čo sa týka vína, tak spolupracujem so zopár vinotékami, ktoré sú odberateľmi. No a stále je v procese rozbehnutie predaja vína v supermarketoch, ale aktuálna situácia s koronavírusom nám to dosť skomplikovala. Je to škoda, lebo už chýbalo len pár týždňov a víno mohlo byť na pultoch…

 

Momentálne pracuješ na knihe. Môžeš nám o nej niečo povedať?

Je to môj sen, vydať celú knižku, ktorá bude písaná takým istým štýlom ako môj blog. Budú v nej krátke príbehy rozdelené do tematických kapitol, avšak je to časovo náročnejšie ako písať len blog a keď ju vydám musí byť dokonalá, takže si dávam načas ? Momentálne je v štádiu konceptu a zopár kapitol už je aj dokončených.

 

Ty už máš materskú dovolenku za sebou, a to rovno 6 ročnú. Keď sa na tento čas strávený s deťmi pozrieš s odstupom času, robila by si niečo inak?

S týmto rozumom a skúsenosťami určite áno. Otázne je, či by som to v rozpoložení, ktoré som mala vtedy, vôbec dokázala. Výchova môjho syna bola pre mňa extrémne náročná a žiaľ to trvalo dosť veľa rokov, kým som si našla takú cestu, aby to mňa ako osobnosť neutláčalo úplne do úzadia. Matky prvorodičky by mali určite v prípade potreby spolupracovať s psychológom, lebo nie každá z nás berie materstvo ako prirodzenú vec a dokáže spracovať svoje emócie tak, aby jej to neublížilo. V kombinácii s ťažkým pôrodom, hormonálnou zmenou, nedostatkom spánku a totálnej zmeny životného štýlu to bolo pre mňa najťažšie obdobie môjho života.

 

Lucke ďakujeme za rozhovor a tešíme sa na ďalšie vtipné posty na jej blogu Mama potrebuje víno.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť