Čo dokáže mama?

Autor: spokojná mama

Čo dokáže mama?

Mamy sú také zvláštne bytosti. Vyznačujú sa tým, že sú neustále v pohybe. Varia, perú, žehlia, upratujú, robia nákupy, hrajú sa s deťmi, chodia s nimi na prechádzky a výlety, vozia ich do škôlok a škôl, na krúžky, robia s nimi úlohy… K menším deťom v noci niekoľkokrát vstávajú a ráno opäť fungujú na 100%. Vždy sú k dispozícií a rozdávajú lásku aj keď sú už samé vyšťavené.

Taká mama je obvykle aj mimoriadne kreatívna duša. Každá má na niečo špeciálny talent. Jedna je vynikajúca cukrárka, iná šije šaty ako z rozprávky, ďalšia maľuje prekrásne obrazy. Tie, čo tento talent v sebe objavili, sa spojili do obrovskej, dnes už  niekoľko tisícovej skupiny mamičiek s názvom „Čo dokáže mama“.

 

Ručné šité bábiky od Juli.Doll

 

Ako to celé začalo…

Nápad spojiť všetky šikovné mamky a dať im priestor ukázať svoju kreativitu vznikol, ako inak u jednej z nich. Keď sa Andrea Kováčová, počas prechádzky s dcérkou v kočiari pohrávala s myšlienkou vytvoriť projekt, ktorý podporí šikovné mamičky,  zrejme ani netušila, čo dokáže. S malou dušičkou zakladala skupinu, ktorá dnes už združuje viac ako 45 000 mamičiek. Tu sa opäť potvrdzuje, že keď človek koná srdcom a s dobrým úmyslom, veci sa hýbu tým správnym smerom.

Jedinečná myšlienka priniesla aj jedinečné výsledky.  „Robené s láskou“ totiž v tomto prípade nie je iba fráza. To najlepšie čo jednotlivé mamičky dokážu, je robené s vášňou a srdcom, často po nociach keď deti už spia. Oblečenie, tašky, šperky, hračky, doplnky do domácnosti, dokonca aj knižky. Každý výrobok prešiel šikovnými rukami mamičky, ktorá pri snahe zhotoviť niečo jedinečné, strávila často aj niekoľko hodín.  Stačí sa o tom presvedčiť na stránke www.codokazemama.sk

 

Sójová sviečka Hrdlička v skle- afrodiziakum od Voňavo

 

Podporme sa navzájom

Okrem kvalitných ručne robených výrobkov, nájdeš na stránke aj množstvo služieb, ktoré mamičky ponúkajú. Sú nimi napríklad fotografovanie, maľovanie izieb, design a grafika ale aj rôzne druhy poradenstva. Kúpou na „Čo dokáže mama“ podporuješ slovenské mamičky v ich snahe privyrobiť si popri materskej alebo dokonca rozbehnúť vlastný biznis a živiť sa tým, čo ich napĺňa. Mamičky, podporme sa navzájom!

 

Detský set čiapka a nákrčník s biobarančekom od Petra Ve

 

 

V článku sú použité fotografie konkrétnych výrobkov jednotlivých mamičiek:

Ručné šitá raňajková sada z filcu

Ručne šité bábiky

Sójová sviečka v skle – afrodiziakum

Detský set „Ruže v zime“

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť