Chorému Alexkovi už môžu pomôcť aj detičky, zapoj do výzvy aj tie svoje!

Autor: spokojná mama
0 komentár

Celé Slovensko spojil ťažký osud štyroch detí, ktoré trpia spinálnou svalovou atrofiou. Svetielko nádeje v podobe najdrahšieho lieku na svete sa vďaka dobrým ľuďom stále viac približuje. Okrem finančných zbierok sa pre Riška, Alexka, Amélku a Alexeja organizujú aj aukcie, benefičné koncerty a športové podujatia.

 

Čo dokáže mama 

Skupina iniciatívnych mamičiek s veľkým srdcom pod názvom „Čo dokáže mama“ opäť ukázala, že mama dokáže obrovské veci. Okrem krásnych handmade výrobkov, na stránke www.codokazemama.sk totiž nájdeš už vyše roka na pravidelnej báze aj aukcie pre choré detičky.

 

Aukcia pre Alexka

Aktuálna aukcia patrí Alexkovi, jednému zo štyroch detí so spinálnou svalovou atrofiou. Mamičky z Čo dokáže mama  darovali aktuálne do aukcie pre Alexka viac ako 400 výrobkov a služieb. Všetky vyzbierané peniaze poputujú rodičom tohto veľkého bojovníka. Aukcia prebieha na FB Čo dokáže mama, v komentároch pod jednotlivými fotkami. Aukcia prebieha do 8.3. 2020

„Ako zakladateľka projektu Čo dokáže mama mám slzy na krajíčku. Opäť sme sa ako mamy spojili a rozhodli sa pomôcť jednej z nás – MAME a jej dieťatku.“píše na sociálnej sieti autorka projektu ČDM Andrejka Kováčová.

 

Zdroj: Facebook Alex SMA bojovník

 

Pomáhajú mamičky, pomáhajú detičky

Na facebookovej stránke ČDM nájdete aj výzvu“ Básnička pre Alexka“, na ktorej sa spolupodielalo OZ Prežila som to. Toto občianske združenie, založené dvoma dobrými dušami, ktoré samé zvíťazili nad zákernou chorobou venovalo za každú uverejnenú báseň 5€. Mamičky z celého Slovenska okamžite ukázali svoju spolupatričnosť vo forme rýmov a pre Alexka sa týmto krásnym spôsobom vyzbieralo spolu až 1000€.

Básničkovú výzvu vystriedala obrázková, do ktorej sa tentoraz zapájajú detičky. Za každé detské dielko venované Alexkovi mu venuje OZ Prežila som to 10€. Takto bude výzva prebiehať do vyzbierania sumy 500€. Kresbičky detičiek je samozrejme možné pridávať aj po dosiahnutí tohto finančného limitu.  Tím projektu Čo dokáže mama sa totiž rozhodol, že všetky tieto úprimne odkazy od mamičiek a detí spojí do knižky, ktorá bude spolu s vyzbieraným finančným príspevkom odovzdaná rodičom chorého chlapčeka.

 

Tretia výzva práve spustená!

OZ Prežila som to so svojou pomocou nekončí a  spúšťa tretiu výzvu! Natoč spolu so svojimi detičkami video pre Alexka a niečo pekné mu odkáž. Za každé video Ivanka a Janka z občianského združenia Prežila som to pošlú 5 Eur na Alexkov účet. A to až do výšky 500 Eur. Po básničkách a kresbičkách to bude spolu s videami 2000 eur, ktoré môžeš pomôcť pre Alexka získať.  Video pre Alexka vkadaj SEM.

 

Ako ešte môžem Alexkovi pomôcť?

Chorému chlapčekovi môžeš darovať aj 2% zo svojich daní. Podrobný postup nájdeš na obrázku:

Ak chceš vedieť ako sa Alexkovi darí a kedy a kde budú najbližšie benefičné akcie pridaj sa do skupiny Alex SMA bojovník

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť