Slovensko tlieska hrdinom

Autor: spokojná mama
0 komentár

Slovensko sa po vzore Talianska či Španielska pridáva ku krásnej iniciatíve „tlieskame hrdinom“. Ide o prejav vďaky a spolupatričnosti ľudom, ktorí v týchto chvíľach pracujú tvrdšie a dlhšie ako kedykoľvek predtým. Reč je predovšetkým o lekároch, sestrách a zdravotníckych pracovníkoch, ktorý bojujú s nákazou COVID-19 v prvej línií.

 

Slovensko tlieska hrdinom

16. marca presne o 19-tej hodine sa z balkónov a okien na mnohých slovenských sídliskách ozýval mohutný minútový potlesk. Slováci tak vyjadrili svoju vďaku všetkým ľudom, ktorí proti pandémií aktívne bojujú. Iniciatíva vznikla na podporu zdravotníkov, policajtov a hasičov. Netreba však zabúdať ani na „obyčajných ľudí“, pre ktorých momentálna situácia predstavuje skutočne náročné chvíle. Sú to napríklad predavačky v obchodoch, ktoré musia aj naďalej pracovať a znášať obrovský nápor často neprimerane reagujúcich más ľudí v obchodoch. Sú to aj mnohé slovenské mamičky, ktoré venujú dlhé hodiny šitiu ochranných rúšok, aby pomohli zabezpečiť našim obyvateľom aspoň základnú ochranu.

 

Pridaj sa aj ty!

Pridaj sa k iniciatíve „Slovensko tlieska hrdinom“ a zatlieskaj bojovníkom s vírusom COVID-19 každý deň o 19tej aj ty! Pridať sa môžeš aj do udalosti na sociálnej sieti.

Priznám sa, myslela som si, že väčšina ľudí si neuvedomuje čo teraz my zdravotníci prežívame. Nielen fyzickú únavu, ale aj tú psychickú. Mnoho mojich kolegov musí byť momentálne kvôli nezodpovednému správaniu niektorých občanov v karanténe a tak je nás stále menej. Včerajší potlesk ma dojal k slzám a dodal mi opäť silu a chuť do práce.  pani Zuzana, zdravotná sestra

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť