Aké úžasné je byť bohatá…

Autor: spokojná mama

Množstvo ľudí za celý svoj život nezažije ten pocit. Je úžasný.

Je to už pár rokov, ale mám to v pamäti tak čerstvo, akoby to bolo včera. Môj rozpočet na celý týždeň pred výplatou bol 5 či 10€. Občas som si musela požičať, aby som malému mohla kúpiť Sunar. Často na toto obdobie spomínam a som zaň nekonečne vďačná.

Vlastne len vďaka tejto skúsenosti teraz môžem byť bohatá.  Mám dostatok peňazí na potraviny, drogériu, oblečenie pre seba aj deti. Môžeme si kúpiť to, na čo máme chuť a čo sa nám páči. Chodíme na výlety a v lete dokonca na dovolenku k moru. Pre niekoho je to bežná súčasť života, pre mňa skutočné bohatstvo.

 

Čo znamená „byť bohatá“?

Bohatstvo je vlastne stav vašej mysle. Stále mám pritom na mysli reálne peniaze a nenarážam na bohatstvo v podobe zdravia, rodiny či priateľov. Množstvo ľudí žijúcich v skutočnom prepichu si svoje bohatsvo neuvedomuje. Večne chcú viac a nikdy sa skutočne bohatý cítiť nebudú. Väčší dom, lepšie auto, drahšie značky oblečenia. Ak má viac sused, kamarát či kolega, zaslúžim si to predsa aj ja. Nikdy nemať dosť je smutný životný údel, ktorý nám nikdy nedovolí byť byť spokojný a hlavne vďačný.

Dopriala by som to každému. Ten slastný pocit vďačnosti pri kúpe novej bundy či topánok. Ten pocit, že na to máte. Že si uvedomujete, aký ste bohatý. Že si môžete dovoliť zájsť ku kozmetičke alebo na obed do reštaurácie. Neuveriteľný prepich!

Som bohatá a som za to vďačná. Ďakujem za tú možnosť siahnúť si na dno a nemať na mlieko, pretože bez toho by som asi hodnotu peňazí vnímala inak. Samozrejme, v živote nemusíte okúsiť biedu, aby ste si uvedomili čo máte. Stačí sa zastaviť a porozhliadnuť okolo seba.

Máte dom či byt, vlastné auto, skrine plné oblečenia, chodíte na výlety? Váš vianočný stôl je preplnený jedlom, ovocím a koláčmi? Nezabudnite byť za to vďačný, pretože vždy budete len taký bohatý ako sa cítite.

 

Viac článkov zo sekcie blog nájdete tu:

www.spokojnamama.sk/category/blog-spokojnej-mamy

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť