Rozprávka o pandémii

Autor: spokojná mama

Detičky sú úžasne vnímavé a zvedavé bytosti. Ich nekonečné „Prečo?“ a „Ako“ pozná asi každý rodič. V tomto období pandémie však musíme vysvetľovať ešte viac a citlivejšie ako obvykle.  Je dôležité aby detičky rozumeli tomu, čo sa okolo nás deje no na druhej strane nechceme aby mali strach. Najlepšou a im najbližšou formou pre pochopenie zložitých vecí je pre deti rozprávka.

 

Rozprávka o pandémii

Rozprávku napísala svetoznáma spisovateľka Krisztina Tóth, ktorá na jar ako väčšina z nás zostala kvôli pandémii uväznená vo svojom príbytku. Autorka sa snažila vysvetliť svojej 8-ročnej dcérke, prečo nemôžu ísť von či do školy a dokonca sa ani stretávať sa so starými rodičmi. Prečo musíme nosiť rúško? Prečo si umývať ruky?

Autorka vymyslela príbeh, ktorý pomôže nám rodičom vysvetliť túto neľahkú a neobyčajnú situáciu a deťom zase ľahšie ju pochopiť.  S dôvtipom a zábavným spôsobom autorka opisuje putovanie vírusu vo vzduchu a po mori a snahu vedcov nájsť vakcínu a zachrániť svet.  Malý hnusný vírus Korona, chodí do školy Fujky a rozhodol sa dobiť svet. Podarí sa mu to?

 

 

Knižné dielo Rozprávka o pandémii teraz môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu 12,90€:

https://www.codokazemama.sk/produkt/rozpravka-o-pandemii

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť