Vyrobte si s deťmi doma originálne vianočné pohľadnice

Autor: spokojná mama

Máte doma šikovných škôlkarov alebo malých hravých školákov, ktorí radi tvoria? Užite si spoločne strávený čas tvorivou činnosťou a vyrobte si vianočné pohľadnice. Pohľadnice môžete poslať klasickou poštou alebo aj pribaliť k vianočnému darčeku. Sme si istý, že vlastnoručne vyrobený vianočný pozdrav, ktorý pribalíte k darčeku napríklad starým rodičom, vyčaruje pri rozbaľovaní darčekov tie najúprimnejšie úsmevy.

 

Vianočné pohľadnice – vlastnoručne vyrobené majú väčšie čaro

Azda nie je nič cennejšie ako vlastnoručne vyrobený darček. Pri výrobe doňho vkladáte kus seba, svojho času, lásky a kreativity. Dlhé zimné večery môžete s deťmi využiť aj na výrobu vianočných pohľadníc. Zabavíte sa, deti si precvičia jemnú motoriku, grafomotoriku a zároveň vytvoríte hodnotný pozdrav, ktorý dokáže niekoho zahriať pri srdci. Môžete sa inšpirovať našimi tipmi.

 

Gombíky v hlavnej úlohe

Všetci máme doma nejaké gombíky. A ak náhodou nie, za pár drobných ich zoženiete v obchode – v galantérii, v obchodoch s tovarom na tvorenie, ale aj v známych sieťach obchodov so zmiešaným tovarom. Na výkres alebo materiál, ktorý sa rozhodnete použiť, nalepte farebné gombíky do tvaru stromčeka, darčeka, hviezdičky, mikulášskej čiapky, snehuliaka alebo aj srdiečka.

Ak máte doma množstvo gombíkov najrôznejších farieb a tvarov a trochu viac trpezlivosti, môžete vytvoriť aj celkom špeciálny stromček. Stačí  ak si tvar stromčeka predkreslíte a následne ho vypĺňate gombíkmi, ktoré máte k dispozícií celkom tesne, jeden vedľa druhého. Malá darčeková mašľa dokonale nahradí vianočnú hviezdu a na papier už stačí len dopísať milý text.

vianočné pohľadnice

vianočné pohľadnice

Farebný papier

Ten sa v domácnosti s deťmi vždy zíde 🙂 Môžete povystrihovať zelené farebné pásiky a ponaliepať ich nad seba – zhora dolu od najužšieho po najdlhší do tvaru vianočného stromčeka. Deti mu môžu namaľovať ozdoby, alebo použite opäť farebný papier, prípadne flitre alebo iné dekoračné materiály. Farebný papier môžete tiež naskladať do „harmoniky“ , čo tiež vytvorí zaujímavý efekt. Alebo len povystrihujte farebné hviezdičky, stromčeky , vianočné gule, snehuliakov  a nalepte ich na výkres, na ktorý napíšete milé vianočné prianie, a vianočné pohľadnice sú na svete. Fantázií sa medzi nekladú.

Vetvička s ihličím

V jednoduchosti je krása. Na výrobu vianočného pozdravu budete potrebovať výkres, malú vetvičku s ihličím ceruzku, lepidlo (alebo lepiacu pištoľ). Na výkres nakreslite vázu alebo dózu v tvare obdĺžnika či valca. Do vnútra nalepte vetvičku – tak, aby výsledok vyzeral ako vetvička uložená vo váze. Napíšte vianočný pozdrav a je to. Vetvičku s ihličím môžete využiť aj pri balení darčekov. Vianočným darčekom pre vašich blízkych dodáte to práve kúzlo, ak na krabicu prilepíte vetvičku zo stromčeka a šišku. Ideálne je použiť taviacu pištoľ.

Na záver vám prajeme, aby ste dokázali sebe aj svojim najbližším dopriať najbližšie sviatočné dni hlavne pocit pohody a vytvoriť tie najkrajšie Vianoce. 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť