Toto sú už desaťročia svetovo najpredávanejšie knihy pre najmenších

Autor: spokojná mama

Niektoré z týchto knižiek sa predávajú už desaťročia, ďalšie sú preložené do viac ako 50 jazykov. Verili by ste tomu? Vďaka vydavateľstvu Zelený kocúr, môžete tieto nestarnúce svetové knižné klasiky kúpiť svojim deťom aj v súčasnosti. Knihy totiž nikdy nestratia svoje kúzlo, práve naopak.

A tá najlepšia správa? Na www.zelenykocur.sk nájdete knižky za bezkonkurenčne najlepšie ceny . Detské knihy teraz kúpite so zľavami až do 44% a s použitím zľavového kódu „SPOKOJNAMAMA“ dostanete ešte dodatočnú zľava na celý nákup v hodnote 5€.  Osviežte vašu domácu (nielen) detskú knižnicu a urobte radosť svojim drobcom za tie najvýhodnejšie ceny.

 

Ako by mali vyzerať detské knihy pre najmenších?

Detské knihy by rozhodne mali mať pevné strany, pretože dobre vieme, že deti sa s nimi maznať nebudú. Pevná väzba a tvrdené strany zabezpečia maximálnu životnosť knihy aj pri nešetrnom detskom zaobchádzaní, či dokonca útoku malých zúbkov. Samozrejmosťou detskej knihy by mali byť bohaté farebné ilustrácie, a aj keď je textu v detských knihách vždy pomerne málo, vítaný je aj edukačný charakter alebo pekná myšlienka príbehu. Tieto knižné klasiky všetky uvedené body rozhodne spĺňajú.

 

Spinkaj tíško, stavenisko

Svetový bestseller si získal srdcia detských čitateľov po celom svete a v roku 2020 bol vybraný do katalógu Najlepšie detské knihy roka. Slnko pomaly zapadá a aj ťažké stroje by si mali oddýchnuť. Bager s veľkou radlicou, autožeriav aj budlozér – asi je vám jasné, že sa táto kniha okamžite stáva najobľúbenejšou knihou každého malého chlapca.  A aký je jej príbeh? Na veľkom stavenisku celý deň tvrdo pracujú ťažké stroje. Všetky však postupne vypínajú motory, pretože sa blíži noc. Veríme, že po poslednej stránke veršovaného príbehu na dobrú noc zavrú očká aj tí vaši malí nezbedníci.

detské knihy pre najmenších

Knižku so zľavou kúpite TU.

 

Milá zoo

Tak tomuto sa hovorí overená klasika. Detská kniha Milá zoo sa teší obľube po celom svete už takmer 30 rokov. Preložili ju do viacerých jazykov a predalo sa z nej viac než 2 milióny výtlačkov. Príbeh je o malom chlapčekovi, ktorý napíše do zoologickej záhrady, aby mu poslali zvieratko. Rad za radom prichádzajú zo zoo škatule, ktoré môžete spoločne s dieťatkom pootvárať. Knižka pomáha precvičovať jemnú motoriku detí. Virtuálne si ju môžete prelistovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=6_woMd8P-mM (knižka z vydavateľstva Zelený kocúr je samozrejme preložená do slovenského jazyka).

Knižku so zľavou kúpite TU.

 

Nenásytná húsenička

Opäť sa jedná o starú knižnú klasiku, na ktorej ste možno vyrástli aj vy. Nenásytná húsenička bola preložená do viac ako 50 jazykov a predalo sa z nej už 33 miliónov výtlačkov po celom svete. Knižka učí prostredníctvom jednoduchého príbehu o nenástytnej húseničke deti spoznávať farby, čísla aj rôzne druhy ovocia. Malé detské pršteky zaujmú dierky v knihe, ktorá húsenička nechala v každom jednom kúsku jedla.

Knižku so zľavou kúpite TU.

 

Čarovný strom

Kniha Čarovný strom prevedie deti všetkými ročnými obdobiami a zmenami, ktoré prinášajú. Nebude to však len tak. Kniha potrebuje pomoc detí. Zaklopať, aby lístky rástli, alebo stromčekom potriasť, nech plody opadnú.

„Mathesonovej Čarovný strom dokazuje, že na interaktivitu netreba digitálne aplikácie.“
New York Times

Knižku so zľavou kúpite TU.

 

Stratené sovíča

Stratené sovíča vypadlo z hniezda a teraz hľadá svoju mamičku. Veverička sa mu snaží pomôcť, a aj keď všetko na koniec dobre dopadne, nebude to veru také ľahké. Ilustrácie aj text sú veľmi jednoduché a pritom hravé a celkom výstižné. Stratené sovíča (2010) bolo preložené do 23 jazykov a získalo 10 ocenení vo viacerých krajinách

Knižku so zľavou kúpite TU.

 

Medveď, ukáž, na čo kukáš?

Ďalšia klasika od autora dnes už kultovej Nenásytnej húseničky. Toto svetoznáme leporelo naučí už tie nejmenšie deti pomenovať farby aj zvieratká.

Knižku so zľavou kúpite TU.

Zľavový kód „SPOKOJNAMAMA“ môžete na stránke www.zelenykocur.sk využiť na celý nákup akýchkoľvek kníh, aj na už zľavnené produkty.  Zadáte ho v košíku v poslednom kroku. Dobrou knihou samozrejme môžete potešiť aj seba, najlepšiu kamarátku či sestru. Zľavy platia na knihy všetkých kategórií. Našim tipom pre dámy sú bestselleri knižnej série Texting.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť