Tipy na výnimočné rodinné filmy

Autor: spokojná mama

Každodenný zhon – ráno do práce, potom rýchlo nakúpiť, navariť, upratať, úlohy s deťmi – nás niekedy natoľko vyčerpá, že si večer chceme už len tak sadnúť a oddýchnuť si. Užiť si oddych, pohodu a zároveň tráviť spoločné chvíle s rodinou môžete aj pri dobrom filme. Aj filmy môžu totiž deti veľa vecí naučiť, treba len vybrať ten správny. Máme pre vás pár tipov na rodinné filmy, ktoré si vy aj vaše deti zamilujete a radi pozriete aj viackrát.

 

Coco

Z animovaných filmov odporúčame film COCO, ktorý poukazuje na to, že aj keď sa niektoré veci len veľmi ťažko vysvetľujú, vždy je lepšie nemať medzi sebou tajomstvá. Je to hlboký príbeh, kde sa malý chlapec Miguel v snahe dokázať svoj hudobnícky talent napriek pre neho nepochopiteľnému zákazu hudby v jeho rodine zrazu ocitne v ríši mŕtvych a pomaly odhaľuje tajomstvá svojej rodiny.

 

V hlave

Ak zas doma tiež občas bojujete s rozporuplnými prejavmi emócii vášho dieťaťa, určite si spolu pozrite film V HLAVE, na ktorého tvorbe sa podieľali popredný odborníci na emócie. Príbeh vás vtiahne do mysle mladej hrdinky Riley, ktorá sa musí kvôli novej práci svojho otca presťahovať a táto veľká zmena vyvolá v nej rôzne emócie ako zmätok, eufória, hnev, strach, smútok.

 

Obyčajná tvár

K filmom, ktoré vás chytia za srdce nepochybne patrí snímka OBYČAJNÁ TVÁR. Je to veľmi dojímavý príbeh, ktorý rozpráva o 10-ročnom chlapcovi Auggiem s deformovanou tvárou a o tom, aké je ťažké čeliť posmeškom, zapadnúť medzi “normálne” deti a nájsť si svoje miesto v tomto svete len preto, že nie ste “obyčajný”.

 

Aj dvaja sú rodina

Ďalším filmom, ktorý ako sa hovorí nenechá jedno oko suché, je dráma AJ DVAJA SÚ RODINA. Je to príbeh bezstarostného Samuela, ktorý si užíva slobodný život až do momentu, kedy zistí, že je otcom malej Glórie, ktorú mu jej matka nechá a utečie. Film nám má pripomenúť, že aj keď sa niektoré veci v živote dejú nečakane a nie všetko je ideálne, tak ku šťastiu naozaj stačí bezprostredná a úprimná láska medzi dieťaťom a rodičom.

 

Psia duša

O tom, že zvieratká má rado snáď každé dieťa, netreba polemizovať a preto sme si pre vás pripravili aj pár tipov na rodinné filmy, v ktorých je práve priateľstvo medzi človekom a zvieraťom hlavnou témou.
PSIA DUŠA je film, pri ktorom sa zasmejete, aj si poplačete. Je to príbeh oddaného psa, ktorého duša prichádza na svet vždy v tele iného psíka a prostredníctvom ľudí, ktorých na svojej púti stretáva, zisťuje, že jeho posolstvom je naučiť ich smiať sa, milovať a byť ich verným priateľom.

 

9 Životov pána fúzika

Ďalším titulom, ktorý stojí za pozretie, je film 9 ŽIVOTOV PÁNA FÚZIKA, ktorý nám pripomína, čo má v živote naozajstnú hodnotu. Sebestredný miliardár Tom kvôli naháňaniu sa za peniazmi úplne zabudol, čo je v živote dôležité a je ochotný obetovať pre kariéru aj svoju rodinu. A presne preto sa po nehode ocitá jeho duša v tele kocúra jeho dcéry a má len týždeň na to, aby si to uvedomil a dokázal, že svoju rodinu stále miluje.
Ak obľubujú vaše deti zvieratká, určite nevynechajte ani rodinné filmy MIA A BIELY LEV, sfilmovaný LEVÍ KRÁĽ, KÚPILI SME ZOO, PADDINGTON alebo HAČIKÓ – PRÍBEH PSA.

 

Plán hry

Ak preferujete klasické rodinné komédie, kde sa veľa zasmejete a zároveň v nich nájdete aj nejaké poučenie, nenechajte si újsť filmy s hercom Dwayne Johnsonom – PLÁN HRY a ZÚBKOVÁ VÍLA. V oboch filmoch hrá Dwayne Johson obľúbeného a drsného športovca, ktorý si užíva slávu a nie vždy berie ohľady na záujmy a city druhých. Až vďaka čistote detskej duše zisťuje, že peniaze a sláva nie sú všetko.

 

Dospeláci

So staršími deťmi z radu bláznivých komédii odporúčame film DOSPELÁCI – dôkaz toho, že vyrásť neznamená dospieť. Keď sa stretnú po rokoch 5 kamaráti aj so svojimi rodinami na chalupe pri jazere, zisťujú, že napriek tomu, že síce ako dospelí má každý z nich rôzne problémy, ktoré musí riešiť, občas je fajn byť tak trochu opäť dieťaťom a snažia sa aj svojim deťom ukázať, že voľný čas sa dá stráviť aj inak ako napr. na mobile.

 

Jumanji

Z dobrodružných filmov odporúčame jednoznačne JUMANJI – čarovná hra, ktorá vás vtiahne do divokej džungle, kde musíte bojovať o život a ktorej základným pravidlom je, že keď ju začnete hrať, musíte ju dokončiť. Keď deti Peter a Judy túto hru nájdu v starom dome a hodia kockou, nielenže oslobodia Alana, ktorý tam bol 26 rokov uväznený, ale neostáva im nič iné, ako spolupracovať a spolu aj s Alanovou priateľkou z detstva Sarah čeliť rôznym nástrahám a hru dohrať.

Na záver vám už len poprajeme, aby ste si užili skvelý filmový večer v kruhu svojej rodiny.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť