Dokonalé pery bez botoxu si dnes už môže dovoliť každá z nás. Tetovanie pier totiž do našich kozmetických salónov prinieslo revolúciu, vďaka ktorej sa na počkanie stanete majiteľkami plných pier bez nutnosti líčenia. Aké riziká však so sebou permanentný make-up pier prináša a o koľko oberie váš domáci rozpočet? V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetko, čo o tetovaní pier potrebujete vedieť.
Tetovanie pier či blushing?
Tetovanie pier patrí k horúcim fenoménom v oblasti estetického priemyslu.
V angličtine sa často označuje aj ako blushing, teda červenanie sa, pretože presnejšie vystihuje podstatu celého skrášľovacieho procesu, počas ktorého vám do pier tatér aplikuje farbu. Jeho cieľom je týmto spôsobom zlepšiť tvar, odstrániť nedokonalosti a vytvoriť ilúziu plných pier formou vpichnutých pigmentov. Takže vďaka nemu môžete na nejaký čas zahodiť rúž do koša a tešiť sa z obdivných pohľadov okolia.
Depilácia a epilácia – majte v tom jasno!
Prírodné, ohnivé aj ružové pery
Výsledok tetovania pier má pritom v rukách nielen skúsená kozmetička, ale aj vy sama. Blushing totiž ponúka nespočetné možnosti využitia. Ak patríte k maminám, ktoré radi budia prirodzený dojem, tak spolu s odborníkom v oblasti tetovania pier vytvoríte príjemný vzhľad na efekte balzamu. Medze sa v tomto prípade nekladú a povolené je všetko od jemného kontúrovania s použitím prírodných pigmentov až po farebné tieňovanie, kde sa využíva široká paleta farieb podľa vašich osobných preferencií. Tetovanie pier je takisto technológia skrášľovania, ktorá vás tiež zbaví drobných nedostatkov v okolí pier a poskytne im príťažlivý vzhľad podporený pravidelnými líniami.
Bez bolesti to nepôjde
Pre krásu sa však trpí. Ak ste už niekedy absolvovali tetovanie obočia alebo ste navštívili originálne tatérske štúdio viete, že tetovanie sa bez bolesti nezaobíde. Koniec koncov odborník v tomto prípade pracuje od obrysov pier k ich vnútru, takže aj napriek lokálnym anestetikám určitú bolesť cítiť budete. Počítať musíte aj drobnými modrinami a chrastami. Tie sú prirodzeným dôsledkom zákroku, preto finálny efekt budete môcť naplno posúdiť, až po ich zahojení.
Čomu sa vyhnúť pred tetovaním pier
Pred samotným tetovaním by ste sa mali vyhnúť aj liekom proti bolesti. Ich užitím si totiž môžete narobiť viac škody ako osohu. Analgetiká spôsobujú krvácanie a modriny. Taktiež nekonzumujte cesnak, rybí tuk, vitamín E a ginkgo bilobu, ktoré majú na tetovanie neblahý vplyv. Skutočný profesionál vám tetovanie neodporučí ani v prípade, že máte na perách herpes, kútik alebo afty. No a po tetovaní pier musíte podobne ako pri obočí počítať aj s korekciou po 5 až 6 týždňoch od zákroku. Na záver ešte pripomíname, že každý špás niečo stojí a pri tetovaní pier tomu nie je inak. Cena sa pritom mení v závislosti od odbornosti kozmetičky ako aj lokality, kde pracuje. Vo všeobecnosti sa sumy pohybujú od 150 eur vyššie, no napríklad bratislavskí tatéri s prominentnou klientelou si pýtajú i 350 eur.