Takáto je detská kniha Timo a hviezdna obloha

Autor: spokojná mama

Celoilustrovaná kniha z ktorej vaše deti nespustia pri čítaní oči. Rozprávkovo krásne ilustrácie hlavných hrdinov a nočnej oblohy vás zaručene prenesú priamo do deja príbehu. A o čom vlastne kniha Timo a hviezdna obloha je?

Hlavným hrdinom príbehu je psík Timo. Mestský psík sa musí na čas rozlúčiť so svojimi psími kamarátmi z mesta. Nečakane sa totiž vyberá s pánom a rodinou na výlet do hôr. Postupne zisťuje, že je tam všetko akési iné. Dokonca aj hviezdy a mesiac žiaria jasnejšie a krajšie. Pudlíka Tima okrem čara nočnej oblohy a hviezd zoradených do zvláštnych útvarov, zaujme aj padajúca hviezda. Ničomu z toho však celkom nerozumie. Našťastie v lese spozná nového zvieracieho kamaráta. Vďaka nemu sa dozvie, ako môže hviezda padať, ktorá z hviezd je Polárka, aj do akých útvarov sa
to na oblohe hviezdy spájajú…

 

Pre koho je kniha vhodná a čo sa vďaka nej deti naučia

Knižka je vhodná pre deti od veku cca 4 rokov. Má pevnú väzbu a strany svojou tvrdosťou pripomínajú výkresy, čo oceníte, ak máte doma malých knižných objaviteľov, ktorým sa často podarí natrhnúť pri skúmaní knihy stránku. V knihe sa prelína detsky jednoduchý príbeh s vysvetlením náročnejších pojmov, akými sú meteorid, či meteorický roj. Všetky tieto pojmy v rozprávkovom príbehu vysvetľuje netopier Štrubik svojmu novému kamarátovi Timovi, ktorý je čarom lesa ohúrený. Deti tak spolu s Timom získajú zaujímavé poznatky o nočnej oblohe.

 

Kedy naposledy ste sledovali nočnú oblohu?

Knižka nepriamo nabáda aj malých čitateľov a rodičov, aby v tejto rýchlej dobe občas dokázali na chvíľočku zastaviť, zakloniť hlavu a vychutnať si nočnú oblohu. Už ste to niekedy urobili? Uvidíte, že vaše deti budú fascinované a otvorí sa im celkom nový svet. Obzvlášť po tom, čo budú vďaka rozprávke Timo a hviezdna obloha vedieť, čo to tam hore vlastne vidia.

 

Zaujímavosti o knižke

Kniha je dielom slovenskej autorky Zuzany Dušičkovej. Je poctou jej psíkovi, pudlíkovi Timovi, s ktorým strávila krásnych 17 rokov. Podľa slov autorky, bude mať príbeh už budúci rok svoje pokračovanie.

Knižku kúpite za 14€ tu: www.zumzum.sk/produkt/timo-hviezdna-obloha

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť