Život ženy vs. život matky v obrázkovom porovnaní

Autor: spokojná mama

Materstvo absolútne od základov zmení život ženy. Denná rutina, poriadok v dome, priateľstvá, či stravovacie návyky. Všetko je zrazu inak. Niečo krajšie a zmysluplnejšie, iné náročnejšie, či únavnejšie.

 

1. Tvoj domov sa zmenil na… oveľa veselšie miesto

Upratuješ síce oveľa viac, ale poriadku je doma oveľa menej. Táto nepriama úmera zasiahne každú ženu, no pokiaľ nechce stráviť celé detstvo svojich detí s vysávačom a mopom v ruke, musí sa zmieriť s tým, že dokonalý poriadok pár rokov neuvidí.

 

2. Začneš chodiť spávať v čase v akom si obvykle len vychádzala von

Život matky, resp. celodenné materské povinnosti vedia byť celkom únavné. V čase v akom si bola zvyknutá vyrážať večer na vínko už budeš myslieť len na teplú a mäkkú posteľ.

 

3. Vymeníš starostlivosť o seba za starostlivosť o dieťa

Povedzme si pravdu, vo väčšine prípadov na seba na istý čas skoro úplne zabudneme, alebo jednoducho na starostlivosť o seba nemáme čas. Bežne sa žena dostane ku kaderníkovi, či na nechty prvýkrát od pôrodu, keď má dieťa rok, či dva.

 

4. Viac skutočných úsmevov

Pri deťoch ťa prestane baviť presviedčať ľudí na sociálnych sieťach o tom, že si šťastná. Strojené selfie úsmevy vystrieda množstvo tých skutočných, ktoré už nebudeš mať potrebu verejne zdieľať.

 

5. Prídeš o priateľstvá

Bohužiaľ s narodenín dieťatka často žena prichádza o niektoré priateľstvá. Najmä vtedy, ak jej kamarátky ešte deti nemajú. Samozrejme na druhej strane nájde nové priateľstvá s mamičkami s ihrísk, či škôlky.

 

6. Zblížiš sa so svojou mamou

Ak bol váš vzťah s maminou v posledných rokoch akýsi chladnejší, alebo ste sa navštevovali menej často, s príchodom dieťatka sa to pravdepodobne zmení. Život matky, najmä prvorodičky prináša množstvo otázok a úloh, s ktorými si čerstvá mamička nemusí vedieť celkom poradiť, a tak sa môže stať práve babička najlepším radcom a najčastejšou návštevou.

 

7. Život bude dávať väčší zmysel

Život matky je plný momentov, ktoré sú síce obyčajné, no ženu-matku doháňajú k slzám dojatia. Pri pohľade na svoje deti budeš mať pocit dokonalého diela a život ti bude dávať väčší zmysel.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť