Matej Zámečník a rozprávky, ktoré môžu zachrániť svet

Autor: spokojná mama

Autor je človek, ktorý svoj vnútorný svet, názory a hodnoty zhmotňuje do svojich diel. V prípade autora nádherných, slovenských rozprávkových knižiek, Mateja Zámečníka, to platí dokonale. Ekologický aktivista, spoluzakladateľ združenia Zelená hliadka Trenčín, charizmatický mladý muž, vyznačujúci sa až nákazlivo pozitívnym prístupom k našej planéte a životu ako takému.

Čo myslíte, aké sú jeho knižky? Určite by ste hádali správne. Matej Zámečník píše edukatívne príbehy, plné rastlín a zvieratiek, ktoré vaše dieťa každou jednou stranou viac a viac priblížia k láske a ochrane prírody.
Ak teda patríte k náročným rodičom, ktorí očakávajú od detskej knihy okrem pútavého príbehu a pekných ilustrácii aj pridanú hodnotu, u Mateja Zámečníka ste na správnom mieste.

 

Zábudlivé Ginko

Veríme, že pri prvom pohľade na knižku vám taktiež napadne, presne to čo nám – nádherné ilustrácie! Práve vďaka nim a faktu, že je kniha celoilustrovaná, je vhodná už pre najmenších čitateľov, od veku cca 2 rokov.

Matej Zámečník - kniha Zábudlivé Ginko

Matej Zámečník - Zábudlivé Ginko

Dej príbehu:
Môže aj samotné Ginko, symbol dobrej pamäte, zabúdať? V knižke Mateja Zámečníka áno. Pán Ginko, strom, rastúci v trenčianskom mestskom parku, vždy na jeseň zabudne mená svojich zvieracích kamarátov. Prečo si opäť spomenie až na jar a čo sa s ním deje počas štyroch ročných období, zistia vaše deti spoločne so zvieracími kamarátmi pána Ginka.

Bonus:
Pre knihy Mateja Zámečníka je typická interakcia. V prípade Zábudlivého Ginka je to maľovanka pána Ginka a návod na vylisovanie lístku Ginka. V knihe je na tento lístok pripravené špeciálne miesto.

 

Nezábudka a Divozel – Detstvo ako sa patrí

Veríme, že po tomto príbehu sa v každom dieťatku rozvinie láska k prírode a začnú sa budovať aj základy ekologického správania, ktoré si ako veríme, ponesie až do dospelosti.

Matej Zámečník - Nezábudka a Divozel

Dej príbehu:
Príbeh dvoch súrodencov, začína prázdninami u starých rodičov. Idylické prostredie domčeka na konci dediny, sa priam núka k potulkám blízkou prírodou. Na prechádzke v lese sa deťom naskytne smutný pohľad na odpadky, ktoré v určitom momente priamo ohrozia aj zvieracieho obyvateľa lesa. Ako mu dokážu pomôcť vám neprezradíme. Radi však prezradíme, že knižka deti naučí, ako sa odpad separuje aj to, čo je to recyklácia.

Bonus:
Na malých čitateľov čakajú okrem maľovanky rastlín Nezábudky a Divozela aj semiačka samotných rastlín, ktoré vám budú spolu s knižkou dodané v nápaditom recyklovanom „obale“.

 

Nezábudka a Divozel 2 – Dovolenka ako má byť

Príbeh opäť otvára tie najdôležitejšie ekologické témy, v detsky jednoduchom a pútavom príbehu.

Dej príbehu:
Súrodenci sa v pokračovaní rozprávkového príbehu vybrali opäť na prázdniny. Tentoraz k moru. Radosť zo šantenia, skákania do vĺn či stavania hradu z piesku, vystriedalo prekvapenie oboch súrodencov. Na pláži aj vo vode sa totiž skrývalo množstvo neporiadku a odpadkov. Deti spoznajú nových priateľov, ktorý sa aktívne zapájajú do čistenia pláže. Pochopia a naučia sa však aj ďalšie spôsob ochrany prírody, napríklad neplytvať jedlom a nevytvárať nadbytočný odpad.

Bonus:
Na konci každej kapitoly sú pre detičky pripravené otázky na zamyslenie. Určite vás poteší, že aj k druhej časti Nezábudky a Divozela dostanete ekologický darček. Je ním bambusová slamka a kefka na čistenie v peknom látkovom vrecúšku. Na konci knižky nájdete autorovo odporúčanie, ako a kedy slamku používať.

 

Zaujalo nás:

  • Matej Zámečník myslel na prírodu aj pri tlači svojich kníh. Všetky sú totiž tlačené na 100% recyklovanom papieri.
  • Autor aktívne prináša základy ekológie medzi deti aj osobne. V školách, škôlkach a knižniciach sa stretol už s viac ako 2 000 deťmi.
  • Ku knižke Zábudlivé Ginko si môžete pri objednávke cez stránku autora, doobjednať za 3€ svoj vlastný, malý stromček Ginko Biloba (sadenicu).

Ak vás knihy zaujali, no radi by ste vedeli viac, navštívte stránku autora, kde môžete získať ukážky príbehov na svoj mail zadarmo. Na stránke si môžete knižky aj zakúpiť a to dokonca v tomto, predvianočnom období vo výraznej zľave: www.matejzamecnik.com

 

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť