Dostali už vaše deti list? Prekvapte ich jedinečným darčekom – darujte im Listy z plavieb

Autor: spokojná mama

Listy z plavieb sú jedinečný nápad ako prekvapiť, zaujať a zabaviť vaše deti. V čase, kedy sú deti presýtené možnosťami trávenia voľného času, hračkami a elektronikou, sú paradoxne stále viac unudené a strácajú úprimný záujem o veci okolo nich. Čo tak ich priviesť k čítaniu a vzdelávaniu, ktoré ich bude baviť? Vraj vaše deti určite nenadchne čítanie a prísun zaujímavých informácií? Ale to ešte nedostávali do schránky Listy z plavieb!

 

Listy z plavieb sú adresované vašim deťom

Deti v dnešnej dobe žijú naozaj v hojnosti, no niektoré, paradoxne celkom obyčajné veci si ešte neskúsili. Dostali už niekedy vaše deti do schránky list? Predpokladáme, že je vaša odpoveď nie. Skúste si predstaviť tú radosť, ak budú dostávať listy pravidelne.

Listy z plavieb, ktoré sa vo vašej schránke objavia každý mesiac na seba nadväzujú napínavým príbehom. Vďaka nemu vaše deti postupne objavujú svet. V obálke s listom si tiež nájdu výtlačky ručne maľovaných pohľadníc z rôznych kútov sveta, recepty, úlohy a rôzne zábavné experimenty ku každomesačnej téme. Deti sa hravou formou naučia čo sa deje vnútri sopky, ako funguje magnetizmus a zistia mnoho zaujímavostí o vesmíre. V listoch z Azorských ostrovov, ktoré obklopuje Atlantický oceán sa napríklad dozvedia, že vorvaň – kráľ oceána má najväčší mozog medzi všetkými žijúcimi tvormi na tejto planéte.

Zaujmú Listy z plavieb aj vaše dieťa?

Podľa nášho názoru zaujmú Listy z plavieb deti vo veku približne 5-12 rokov. Každé dieťa je samozrejme individuálna osobnosť so svojimi špecifickými záujmami, a tak môžu vaše deti zaujať a v mladšom či staršom veku ako uvádzame. Na Listy z plavieb sa treba pozerať očami dieťaťa. Nie sú to len akési papiere na čítanie. Je to špeciálna zásielka plná úloh, zábavy a poznania, ktorá bude každý mesiac adresovaná len a len im.

 

Čo môžete každý mesiac vo vašej schránke očakávať?

 •  List od detí z lode v ručne opečiatkovanej obálke (každý mesiac iné miesto a iný napínavý príbeh detí z lode Poseidon, pričom príbehy na seba naväzujú)
 • 2 tématické maľované pohľadnice vo formáte A5
 • Aktivity, pokusy, recepty a pracovné listy k aktuálnemu príbehu
 • Kartičky s receptom typickým pre krajinu, zberateľské kartičky s pokusom
 • Špeciálna úloha pre malých čitateľov

listy z plavieb

Čo toto všetko vašim deťom prinesie?

 • Rozhľad o svete
 • Radosť z každého listu
 •  Napínavý príbeh, ktorý na seba naväzuje
 • Hravé učenie zemepisu, fyziky, dejepisu, jazykov
 • Túžobné očakávanie nového listu každý mesiac
 • Hodiny zábavy pri čítaní, vypracovávaní úloh a objavovaní
 • Ideálny priestor na plnohodnotný čas strávený s rodičmi

Online sekcia pre malých objaviteľov – okamžite si ju zamilujete!

Ak si projekt získa vaše srdce, rovnako ako to naše, určite vás nadchne aj online sekcia, ktorá slúži ako doplnok k listom. V online sekcií projektu Listy z plavieb nájdete množstvo ďalších materiálov a zábavných aktivít k danej lokalite či štátu. Vaše deti si tak môžu skrátiť čakanie na ďalší list rôznymi video-návodmi na recepty z daného štátu, omalovánkami, divadielkom, informáciami o zvieratách, či videami z miest, ktoré už v liste objavili.

Listy z plavieb si môžete najprv vyskúšať, a teda objednať si len jeden mesiac – jedno vydanie listu, alebo si za výhodnú cenu môžete objednať 6 či 12 po sebe nasledujúcich vydaní listov z plavieb. Urobiť tak môžete na stránke projektu: www.listyzplavieb.sk

 

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť