Už ste ju pili? Káva zo slovenskej pražiarne patrí medzi najlepšie v Európe!

Autor: spokojná mama

Hračky, oblečenie, spotrebný tovar, aj jedlo. V dnešnej dobe máme všetkého dostatok a možno aj prebytok. Nikto nechce kupovať nekvalitné, či dokonca zdraviu škodlivé produkty, no vďaka lákavým reklamám a dizajnovým obalom sa často začneme strácať v mori tovaru a nevieme po čom siahnuť. Teší nás, že ste si obľúbili našu kategóriu Spokojná mama odporúča, kde vám môžeme predstavovať jedinečné výrobky poctivých, slovenských firiem. Náš najnovší objav je lahodná kávička zo slovenskej pražiarne, ktorú by ste určite mali ochutnať.

ebenica

Ebenica –  svetová káva zo slovenskej pražiarne

Slovenská pražiareň vyrába jednu z TOP 10 espresso káv Európy. Vedeli ste to? Kávy
z pražiarne Ebenica Coffee kvalitatívne patria do najvyššieho stupňa medzinárodnej škály kvality kávy, označovaného ako specialty káva. Znie to pekne, ale čo to znamená pre konečného spotrebiteľa? Bude snáď táto káva chutnejšia? Áno. Možno tomu nebudete veriť, ale skutočne kvalitná káva je nielen chutná, ale aj zdravá.

 

Káva prospešná pre naše zdravie?

O káve koluje odjakživa množstvo mýtov a nepravdivých informácií. Preto nás veľmi zaujímalo, ako to s tou kávou v skutočnosti je. A čo sme sa dozvedeli? Káva je prírodný produkt a vzhľadom na vysoký obsah antioxidantov, vitamínov a minerálov sa radí medzi tzv. superpotraviny.

Káva pred pražením

Neplatí to však (bohužiaľ) pre všetky kávy, ktoré sú bežne dostupné v našich obchodoch. Vysoký obsah bioaktívnych, zdraviu prospešných látok môžete nájsť len v káve, ktorá je správne spracovaná, skladovaná a upražená. Káva Ebenica všetky tieto atribúty spĺňa. To tvrdí samotná spoločnosť, no nás zaujímali aj výsledky nezávislých laboratórnych testov.

 

Medzinárodne uznávané laboratórne testy preukázali, že káva Ebenica:

 obsahuje nadpriemerne vysoké množstvo dôležitých antioxidantov, polyfenolov
 obsahuje trigonelín – novoobjavenú látku, ktorá má protimigrenózne, protirakovinové a protizápalové účinky, znižuje cholesterol a glykemický index
♥ už dve šálky espressa z kávy Ebenica vám pokryjú dennú odporúčanú dávku draslíka a horčíka na 100 %, odporúčanú dávku fosforu a mangánu približne na 50 %, vápnika na 10 %a železa na 15%

 

Ebenica Mammie – káva špeciálne pre maminky

Veľmi sa nám páči, že spoločnosť Ebenica upriamila svoju pozornosť špeciálne na mamičky a zaoberá sa ich potrebami. Vo Veľkom stredoeurópskom prieskume EBENICA COFFEE, do ktorého sa zapojilo takmer 8000 mamičiek a tehotných žien zo Slovenskej republiky, Česka, Maďarska a Poľska (z toho 2549 bolo zo Slovenska), samy zisťovali, aké sú ich zvyky, názory aj chute, čo sa týka kávy. Aj na základe týchto informácií vznikla Ebenica Mammie.

ebenica

Ebenica Mammie je káva bez kofeínu, s lahodnou chuťou čokolády, orechov a karamelu. Podľa jej plnej chuti by ste určite netipovali, že sa jedná práve o bezkofeínovú verziu kávy.  Kofeínu je navyše zbavená pomocou patentovanej Švajčiarskej vodnej metódy (Swiss Water Process), bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Preto je absolútne bezpečná aj v období tehotenstva či dojčenia.

Vďaka tomuto unikátnemu a šetrnému procesu výroby si zachováva nielen autentickú arómu a chuť, ale aj vysoký podiel zdraviu prospešných látok – vitamínov, minerálov a antioxidantov. V espresse vytvára Ebenica Mammie krásne hustú crému a skvele si rozumie aj s mliekom, takže je vhodná aj na prípravu cappuccina či latté.

Káva pred spaním? Pokojne!

Mnohé z nás jednoducho milujeme chuť kávy, no kvôli kofeínu, ktorý bežná káva obsahuje, máme svoje denné limity. S Ebenica Mammie si môžeme dopriať šálku lahodnej a zdravej kávy s pokojným svedomím aj o ôsmej večer a to bez toho, aby to narušilo naše zaspávanie a pokojný spánok. Túto kávu rozhodne odporúčame a spoločnosti Ebenica zo srdca prajeme množstvo spokojných zákazníkov.

 

Kde sa dá Ebenica kúpiť? 

Ebenica Mammie je dostupná vo verzii zrnkovej i mletej kávy, navyše obe varianty sú k dispozícií aj v darčekovom balení. Kávu, vyvinutú špeciálne pre mamičky, ale aj množstvo ďalších lahodných, káv zo slovenskej pražiarne Ebenica si môžete objednať v ich eshope www.ebenica.sk, aj v sieti drogérií DM a rovnako v eshope www.mojadm.sk.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť