Dokážete povedať tieto 3 vety? Mala by to zvládnuť každá žena

Autor: spokojná mama

Materstvo zmení ženu v rôznych smeroch. Prináša do nášho života množstvo nehy, lásky a nezabudnuteľných chvíľ. Na druhej strane však napríklad posúva hranice ženského obetovania sa, ktoré máme svojím spôsobom všetky v génoch. Ako ste na tom? Dokážete povedať tieto vety?

 

1. Teraz si potrebujem oddýchnuť

Aké sú vaše hranice? Väčšina mamičiek sa snaží za každú cenu uspokojiť všetkých členov domácnosti, bohužiaľ aj na úkor seba. Niekedy sú matky schopné zvŕtať sa aj počas choroby pri sporáku namiesto toho, aby ležali v posteli. Dokážete na požiadavky detí, či manžela povedať „nie“ ak cítite, že skutočne potrebujete oddych?

 

2. Vyzerám výborne

Ale nie. Prosím ťa, netáraj.  Práveže som zasa pribrala.

Toto je jedna z bežných ženských reakcií na pochvalu typu „vyzeráš výborne“. Nielen, že by sme my ženy mali vedieť prijať kompliment, mali by sme sa naučiť pochváliť sa aj samé. Ak vám stále nie je prirodzené pochváliť samú seba (nemusí ísť samozrejme len o to, ako vyzeráte, ale aj čo sa vám podarilo) v spoločnosti, začnite aspoň samé pred sebou. Skúste si dať malú výzvu, kedy vydržíte aspoň jeden mesiac každé ráno pri pohľade do zrkadla nahlas povedať VYZERÁM VÝBORNE. Verte, začnú sa diať zázraky.

 

3. Na víkend odchádzam

Toto je zrejme pre mnohé ženy-matky nepredstaviteľné, no aspoň raz za rok by ste si skutočne mali dopriať oddych bez detí a manžela. Vrátiť sa sami k sebe. Aké vlastne sme, keď práve nie sme v role matky, či manželky? Vyraziť si s kamarátkou do iného mesta, bezstarostne vysedávať na káve, nestrhávať sa keď odniekiaľ počujete kričať „mama“, ísť na wellness a dokonca si zájsť večer na diskotéku. Už si to predstavujete?

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť