Ako sa obliecť podľa typu postavy

Autor: Paula

Všetky sme iné, každá je niečím výnimočná, navzájom sa líšime. Jedno máme všetky ženy spoločné – chceme vyzerať pekne a príťažlivo, žensky. Zvýrazniť svoje silné stránky môžeme aj vhodným oblečením, rovnako, ako ním môžeme schovať nedostatky. Ako na to? Jednoducho. Stačí, ak budete vedieť, ako sa obliecť podľa typu postavy.

Ako zistiť typ postavy

Postavte sa pred zrkadlo a pohľadom zistite, ktorým typom postavy je tá vaša. Máte širšie ramená a úzke boky? Alebo, naopak, výrazné krivky? Vaša postava môže svojím tvarom pripomínať hrušku, jablko, obrátený trojuholník, presýpacie hodiny, obdĺžnik. Pre každý typ postavy existujú určité charakteristické znaky, a teda aj odporúčania, ako sa vhodne obliekať.

Obrátený trojuholník

Postava typu obrátený trojuholník má široké ramená, úzke boky a úzky pás. Pripomína písmenko V. Pôsobí atleticky. Keďže ramená sú širšie, ženy s týmto druhom postavy by sa mali snažiť opticky ich zmenšiť. Veľmi vhodné sú na to topy so zaväzovaním za krkom. Ak máte túto postavu, vyhýbajte sa volánom na rukávoch, nemajte ramená príliš odhalené. Ani výrazné výstrihy sa neodporúčajú. Čo sa týka dolnej polovice tela, sem by sa mala presunúť väčšia pozornosť. Boky pekne zvýrazní áčková sukňa s pestrými nápaditými vzormi, široké nohavice, farebné vzorované pančušky.

 

Presýpacie hodiny

Ženy s týmto typom postavy sú charakteristické krivkami. A keďže práve krivky sú považované za niečo výsostne ženské, tento typ postavy sa označuje aj slovom bohyňa. Táto postava má v obliekaní výhodu, pretože jej pristane takmer všetko. Úzky pás súmerne rozdeľuje hornú a dolnú časť tela. Žena s postavou presýpacích hodín by sa mala vyhýbať hranatému a voľnému oblečeniu, pretože to krivky ukryje. Radšej môže zvoliť puzdrovú sukňu, sukňu s áčkovým strihom, zavinovaciu blúzku, vhodným doplnkom je tiež opasok, ktorý zvýrazňuje pás.

 

Hruška

Postava hruška, alebo aj trojuholník, je charakteristická úzkymi ramenami a širšími bokmi, širšia je aj horná časť stehien. Pás je štíhly, preto by ho žena s touto postavou nemala skrývať. Pozornosť by mala smerovať k hrudníku a ramenám, ktoré vhodné oblečenie opticky zväčší. Dobrými pomocníkmi k tomu sú veľké goliere, balónové rukávy, top s odhalenými ramenami, zaujímavé výstrihy, prípadne výrazný náhrdelník. Dolnú časť postavy je dobré opticky zúžiť, je preto vhodné vyhnúť sa výraznejším vzorom, ako aj bokovému strihu. Zvoľte si radšej tmavé nohavice a sukne. Nohavice by mali byť skôr rovné a priliehavé.

 

Jablko

Pre tento druh postavy je typické ukladanie tuku skôr na brušku. Preto od neho treba odpútať pozornosť a smerovať ju na nohy a dekolt. Žena s touto postavou má širší pás, môže mať aj širšie ramená, nohy sú štíhle a zadok je plochý. Ak máte aj vy túto jablkovú postavu, sú pre vás vhodné tričká a šaty s výstrihom V a s hlbokým výstrihom, blúzky priliehavé pod prsiami a voľné v páse, noste nohavice s nižším pásom, kraťasy a krátke sukne, vhodné sú tiež dole rozšírené sukne a vysoké podpätky.

 

Obdĺžnik

Obdĺžnikový typ postavy pôsobí športovo a atleticky, sú preň charakteristické rovnako široké ramená a boky. Postava je v jednej rovine, pás je nevýrazný.. Zamerať sa treba na zvýraznenie pásu, optické rozčlenenie postavy, pozornosť upriamiť na ramená a nohy. Vhodným oblečením sú úzke nohavice, šaty priliehajúce v páse, splývavé sukne, topy s balónovými a naberanými rukávmi, ako aj výrazné opasky, volány a mašle. Naopak, nevhodné je hranaté oblečenie a geometrické tvary, pretože tie zdôrazňujú rovné línie.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť