Zemeguľa plná detí – túto prekrásnu knižnú novinku musíte vidieť!

Autor: spokojná mama

Spoločné chvíle rodiča a dieťatka pri knižke sú kúzelné. Nejde len o láskyplne strávený spoločný čas, aj keď už toto je pre dieťatko často najväčším darom aký môže rodič dať. Čítanie deťom zlepšuje slovnú zásobu, rozvíja ich predstavivosť, schopnosť sústrediť sa a v neposlednom rade rozširuje ich vedomosti.  Detské knižky slovenských autorov, sú našou srdcovkou a preto si nenecháme ujsť predstavenie žiadnej novinky, ktorá nás chytí za srdce. V prípade knižky Zemeguľa plná detí, to platí obzvlášť.

 

Zemeguľa plná detí

V knižke Zemeguľa plná detí, sa vám predstaví šestnásť detí z najrôznejších kútov sveta. Lucka zo Slovenska, Anika z Nórska či Amal z Iránu sa vám prihovoria prostredníctvom milých básničiek, doplnených prekrásnymi ilustráciami týchto detí. Vaše deti pri čítaní spoznajú svet a inakosť detí, žijúcich v ňom. Zistia, že deti sveta sa odlišujú výzorom, kultúrou v ktorej žijú či podnebím, ktoré je pre ich krajinu typické. Pochopia však aj to, že všetky deti sveta niečo spája – je to radosť zo života a túžba po šťastí.

 

zemeguľa plná detí zemeguľa plná detí

 

Knižku Zemeguľa plná detí, ste na knižnom trhu zrejme ešte neobjavili, keďže od jej vydania ubehlo len niekoľko týždňov (jún 2021). Sme však rady, ak budeme prví, ktorý vám môžu knižku odporučiť. Originalita knižky spočíva v jednoduchosti podávaných informácií, typických pre jednotlivé krajiny. Na 52 stranách v pevnej väzbe s dieťatkom zistíte, kde skáču kengury, ktoré deti žijú v mrazoch a ktoré v horúčavách alebo aj to kde v škole píšu z prava do ľava. Autor uvádza, že kniha je vhodná od 2 do 7 rokov.

Ukážka z úvodnej básničky Viacfarebný svet:

Svet je obraz viacfarebný,
deti jeho farbičky,
každé z nich svoj kúsok pridá,
väčší a či maličký…

Viac si prečítajte v samotnej knižke, ktorú kúpite na www.codokazemama.sk/produkt/zemegula-plna-deti alebo v kníhkupectve.

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť