Zajko Hrajko a jeho kamaráti z farmy – deťom pomáhajú s láskavým správaním

Autor: spokojná mama

Vedia sa vaše deti ospravedlniť, dokážu požičať svoju hračku a používajú čarovné slovíčka? Ako rodičia sa veľmi snažíme a často dookola deťom opakujeme, ako sa majú správať. Metóda neustále poúčania však veľmi efektívna nie je. Pri deťoch by sme mali uplatňovať dva spôsoby, ktoré ich slušnému a láskavému správaniu naučia efektívnejšie. V prvom rade je to príklad rodičov a okolia, od ktorého sa deti prirodzene učia. Ďalším skvelým spôsobom sú rozprávkové príbehy.

 

Zajko Hrajko a jeho kamaráti z farmy

Asi ste vytušili správne, že Zajko Hrajko a jeho kamaráti z farmy, budú práve tí zvierací hrdinovia, ktorí vám pomôžu. Čo všetko sa deti môžu naučiť?

  • hovoriť pravdu
  • zvládať svoj hnev
  • dokázať sa ospravedlniť
  • pomáhať svojim blízkym
  • podeliť sa a požičať hračky
  • používať „čarovné slovíčka“
  • vedieť sa porozprávať o svojich pocitoch

Toto všetko si detičky postupne osvoja vďaka zvieracím hrdinom v dvanástich samostatných rozprávkach. Zajko Hrajko, koník Janík, húska Zuzka, či morka Dorka – všetky zvieratká dostali milé a hravé mená, ktoré si vaše deti hneď zapamätajú a s istotou aj obľúbia.

 

Mama vie, čo deti chcú

Autorkou knižky je Silvinka Gajdošová – mamička troch malých detí. Zrejme aj vďaka tomu presne vie, ako deti zaujať. Pútavé príbehy o zvieratkách s hravými menami, dopĺňajú skutočne nádherne farebné ilustrácie a súčasťou každého príbehu je aj milá básnička. Pozornosť malého čitateľa upúta aj striedanie ročných období v jednotlivých príbehoch – zvieratká prežívajú svoje dobrodružstvá počas premenlivej jari, horúceho letného slniečka, užijú si čaro farebnej jesene, aj nástrahy chladnej zimy.

Zajko Hrajko

Čo ďalšie na knižke Zajko Hrajko hodnotíme veľmi pozitívne?

 

1. Ku každej objednávke knižky dostanete 2 x CD s audiorozprávkami Zajka Hrajka

Spolu až 94 minút audiorozprávok, ktorých súčasťou je aj autorská hudba učiteľov hudby Mgr. Gabriela Döme, Mgr. Evy Sýkorovej a PhD. Ladislav Baraňaya.

 

2. Veľké písmená pre malých čitateľov

V knižke je použité dostatočne veľké písmo a tak je knižka vhodná aj pre prváčikov a detičky, ktoré ako čitatelia začínajú.

 

3. Pútavé, farebné ilustrácie zaujmú aj menšie neposedné deti

Ako všetci vieme, škôlkari dokážu byť obzvlášť neposední a to aj pri čítaní kníh. Vtedy ich potrebujeme zaujať obrázkami, ktoré súvisia s dejom, sú dostatočne veľké a samozrejme pútavé a farebné.

 

4.Venovanie autorky 

Od autorky je naozaj veľmi milé, že je ochotná každú jednu knižku osobne podpísať s venovaním konkrétnemu dieťatku.

 

5. Skvelá cena

Pri akomkoľvek produkte sa rodičia samozrejme pozerajú aj na cenu a knižky nie sú výnimkou. Cena knihy, ktorá zahŕňa aj 2 ks CD s audiorozprávkami je už spolu s poštovným 16,50€.

Knižku si objednáte na stránke autorky: www.zajkohrajko.sk

 

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť