Viac snehu, menej darčekov – takéto bolo naše detstvo. Spomínate si ešte?

Autor: spokojná mama

Takéto bolo naše detstvo

Pamätáte si ešte na „našu“ zimu? Snehu sme si za zimné obdobie stihli užiť požehnane. Šantili sme na sánkach a stavali pred domami snehuliakov. Domov sme chodili v premočených otepľovačkách, (ktoré sme mali často po starších súrodencoch, a to bez ohľadu na farbu) a s lícami vyštípanými od mrazu, no s kopu nezabudnuteľných zimných zážitkov.

Nikto neriešil kto má čo oblečené. Dôležité bolo, že sme poriadne naobliekaní a v teple. O módnych trendoch sme nemali ani poňatia a naši rodičia na tom boli rovnako.

Mali sme množstvo kamarátov, chodili im zvoniť na zvončeky, a tak ich od rodičov pýtali von. Nemali sme mobily ale vždy sme vedeli, kedy sa vrátiť domov.  Znamením nám boli napríklad rozsvietené lampy, alebo sme sa jednoducho niekoho na ulici opýtali koľko je hodín. Často sme mali „na starosti“ aj mladších súrodencov, aj keď sme sami boli ešte deti.

Naše maminy na Mikuláša nepotrebovali zaplniť namiesto čižmy rovno celú parapetu. Mikulášsky balíček pozostával z pár mandarínok, cukríkov a čokoládového Mikuláša. Často bol doplnený uhlím alebo zemiakom. Pod stromčekom sme nemávali toľko darčekov ako majú deti dnes ale o to viac sme sa z každého jedného tešili (pokiaľ to neboli zrovna ponožky či nové pyžamo). 🙂

Aké zimné spomienky z detstva sa vynárajú vám?

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť