Toto musíte vidieť! Seriál pre matky, ktoré chcú vedieť viac

Autor: spokojná mama

Kategória spokojná mama odporúča, vám prináša pravidelne parádne tipy na produkty, služby či knihy. Tentoraz vám prinášame tip na seriál, ktorý ohúri každú maminku, ktorá chce o svojom dieťatku vedieť viac.

 

Miminka

Veríme, že dokumentárny seriál, ktorý hľadá vedecké odpovede na tie najzaujímavejšie témy z detského sveta vás ohúri rovnako ako nás.  Seriál z dielne Netflixu vás dojme a nadchne zároveň. Prvá časť je venovaná láske. Vedci, ktorí sú zároveň rodičmi skúmajú, čo sa deje s matkou počas tehotenstva a v období po pôrode. My to nazývame jednoducho láskou. Ako sa však dá toto puto medzi matkou a dieťaťom vysvetliť z vedeckého hľadiska a čo sa odohráva v našom mozgu keď cítime túto emóciu? Do akej miery môže naša výchova a sociálne interakcie ovplyvniť dieťa a jeho vývin? Dokáže rovnaké pocity ako matka dieťaťa zažívať aj otec alebo dokonca náhradný rodičia? Tieto a mnohé ďalšie zaujímavé odpovede dostanete už v prvej časti seriálu Miminka/Babies. Seriál je z roku 2020 ale okrem Netflixu si ho viete už aj stiahnuť alebo pozerať online.

 

miminka

 

V seriáli spoznáte aj príbehy obyčajných rodín z rôznych kútov sveta, ktoré sa brodia s rovnakými problémami ako vy. Nedostatok spánku, únava či problémy s dojčením aj toto patrí k reálnemu a neprikrášlenému životu s bábätkom, ktorý máme možnosť vidieť v rôznych rodinách. Príbehy obyčajných rodín a ich bábätiek sa prelínajú s najnovšími vedeckými výskumami, ktoré vás prekvapia a pomôžu vám lepšie pochopiť vaše dieťa. Dozviete sa napríklad prečo dieťatko spí niekoľkokrát denne a konkrétna spánková štúdia bábätiek vám ukáže, čo urobí v praxi s pamäťou bábätka vynechanie jedného denného spánku.

Jednotlivé približne 50 minútové časti na seba nenadväzujú a teda ak vás zaujíma nejaké téma viac pokojne sa môžte na ňu „vrhnúť“ skôr. Seriál môžete vidieť zatiaľ len v pôvodnej anglickej verzií s českými titulkami.

 

Epizódy prvej časti seriálu Miminka/Babies:

Láska

Prvé sústa

Lezenie po štyroch

Prvé slová

Spánok

Prvé krôčky

Budeme radi ak nám dáte vedieť či sa vám seriál páčil. Ak máte aj vy tip na výrobok, službu, knihu, film alebo čokoľvek čo vás ako matku ohúrilo a radi by ste sa o to podelili, pošlite nám ho na mail: redakcia@spokojnamama.sk a my ho radi spracujeme a uverejníme.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť