(Ne)spokojný slimáčik Slávko – takto sa buduje duševná pohoda detí!

Autor: spokojná mama

V dnešnej dobe je veľmi často skloňované slovíčko „sebarozvoj“ a odvšadiaľ na nás vyskakujú rôzne kurzy, semináre, či online prednášky. Mnohí z nás trpia nedostatkom sebavedomia, empatie a sebalásky. Je naozaj skutočnou výzvou, zmeniť po desaťročiach naučené správanie a automatické programy v hlave. Najčastejšie si ľudia pri tejto snahe spomínajú na svoje detstvo, kam siahajú korene menejcennosti a ďalších negatívnych emócií, ktoré si človek zo sebou obvykle nesie ďalšie, dlhé desaťročia. Logicky z toho vyplýva, že jednou z najcennejších vecí, ktoré môžeme okrem vlastného času deťom do života dať, sú pevné základy pre ich vlastné sebavedomie a emočnú stabilitu. Ako nám v tom môže pomôcť kniha (Ne)spokojný slimáčik Slávko – 5 prvkov duševnej pohody?

 

Ako na budovanie duševnej pohody detí s knižkou (Ne)spokojný slimáčik Slávko?

Ak chceme vychovávať psychicky odolné deti, z ktorých vyrastú spokojní dospelí ľudia, máme viac možností. Môžeme si s deťmi sadnúť za stôl a vysvetľovať im zásady pozitívneho myslenia a psychickej odolnosti, zrejme by sme sa však nestretli s pochopením a už vôbec nie s nadšením.

Deti potrebujú pútavý príbeh, zábavu, interakcie a pestré farby. Všetko to nájdu v knižke (Ne)spokojný slimáčik Slávko. Autorka knižky Linda Liliková je maminka dvoch detí a zároveň učiteľka prváčikov na základnej škole. Pri práci s deťmi si všimla, ako mnohé detičky často upadajú do negatívnych emócií a zachádzajú do svojich pomyselných ulít. Rozhodla sa, že urobí všetko, čo je v jej silách, aby deťom ukázala dôvody na úsmev a naučila ich stať sa psychicky odolnými.

 

 

(Ne)spokojný slimáčik Slávko a jeho príbeh Linda postavila na piatich prvkoch duševnej pohody, ktoré vychádzajú z pozitívnej psychológie Martina Seligmana. Jedná sa o pozitívne emócie, zaujatie činnosťou, zmysluplnosť činností, pozitívne vzťahy, úspech a nádej. Detičky sa tak prostredníctvom príbehov naučia ľahšie pomenovať svoje negatívne emócie a jednoduchšie sa z nich dostať. Naučia sa otriasť sa, nenechať sa vtiahnuť do kolotoča pochmúrnych myšlienok a hnevu a netrápiť sa nad situáciami, ktoré nedokážu zmeniť.

A tak vznikla knižka (Ne)spokojný slimáčik Slávko – 5 prvkov duševnej pohody. Vznikla, ako vznikla…

(Ne)spokojný slimáčik Slávko

 

Podpora vydania knižky prostredníctvom crowdfundingu

Kniha je súčasťou unikátneho projektu knižného crowdfundingu portálu www.codokazemama.sk
Aktuálne prebieha crowdfundingová kampaň, počas ktorej sa zbierajú peňiažky na samotnú tlač knihy. Kampaň funguje jednoducho. Knižku si objednáte, počkáte, kým sa skončí kampaň, počas ktorej sa takto získajú peňiažky na tlač a potom vám bude kniha doručená. V skratke by sme mohli knižný crowdfunding popísať, ako objednávku knihy s dlhšou dobou dodania a podporou autora v jeho sne o vydaní vlastnej knihy. Ak si teraz knihu objednáte, reálne vám bude dodaná do cca 30 dní.

 

Reálna skúsenosť z čítania knihy:
Mala som isté očakávania a priznávam, že kniha ma prekvapila. Uvedomovala som si, že je to kniha pre detičky a vedela som tiež, s akým zámerom je písaná. Budovanie psychickej odolnosti detí. Večer som ju brala do rúk s dobrým pocitom, že je to jedna z tých kníh, s ktorými môžem moje malé dievčatko niečo naučiť. Kdesi v hlave som mala nastavenie, že to robím pre ňu a že ju príbeh o Slávkovi niečo naučí. Keď sme knižku v ten večer odkladali a ja som si išla ľahnúť, cítila som, že to nebolo len pre dcéru. Premýšľala som nad sebou a nad tým, ako sa občas podobám na slimáčika Slávka. Mnohí z nás čítajú „ťažkú“ motivačnú literatúru pre dospelých a pritom nemajú v tejto oblasti celkom zvládnuté základy. Knižka teda nemení len myslenie detí, ale aj nás, dospelých a ja za ňu ďakujem a odporúčam ju na spoločné čítanie s detičkami všetkým rodičom, ktorí chcú dať deťom tie najpevnejšie základy spokojného života.

Knihu si môžete v rámci knižného crowdfundingu objednať za cenu 19€ tu:
www.codokazemama.sk/crowdfunding/nespokojny-slimacik-slavko

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť