Najlepšie hračky vyzerajú takto!

Autor: spokojná mama

Priznajme si to. Občas sa jednoducho snažíme zbytočne. Nakúpime drahé hračky a dieťa sa s nimi vôbec nehrá. Množstvo bábik, autodráha, chodiace zvieratká, ktoré vydávajú zvuky, plyšáky a mnoho mnoho ďalších hračiek okupuje takmer každý kút domu, či bytu, v ktorom sa nachádzajú deti. Viete, čo majú spoločné tieto hračky? Dávajú až príliš presný návod, ako sa s nimi hrať. Tu stlač gombík a pozeraj sa, čo sa deje. Sú to tie najlepšie hračky? V tomto článku sa pozrieme na slovné spojenie „najlepšie hračky“ tak trochu odľahčene.

 

Najlepšie hračky

Sú to „hračky“, ktoré ponúkajú množstvo spôsobov využitia a otvárajú svet detskej fantázie. Tie najlepšie hračky pritom nemusíte zháňať v hračkárstvach a míňať na ne nehorázne peniaze. Väčšinu z nich máte doma.

 

Krabica

Kuriéri u nás zvonia každú chvíľu, tak prečo to nevyužiť? S istotou sa u vás doma povaľuje väčšia či menšia krabica. Položte pred dieťa krabicu, fixky, farebný papier a lepiacu pásku so slovami: „Vyrobíš niečo pekné? Veľmi by som sa potešila.“ Nebojte sa, vášmu dieťaťu nebude trvať dlho, kým sa v jeho hlave začne formovať dokonalá predstava umeleckého diela. A možno si do krabice len vlezie a využije ju ako svoju základňu či bunker. Aj to bude skvelá hra!

najlepšie hračky

Rolka z toaletného papiera

V tomto prípade v podstate celkom platí to isté, čo pri krabici. Kresliť, lepiť, strihať, čokoľvek. Vy sa trápiť nemusíte, deti si určite poradia. Ak by ste už deti chceli trochu naviesť, vyrobiť s nimi môžete napríklad ďalekohľad, alebo im len ukážte takýchto jednoduchých panáčikov a pripravte kúsok vlny.

najlepšie hračky

Stará peňaženka

Máte deti? V tom prípade starú peňaženku nikdy nevyhadzujte. Rovnako si odložte aj nepotrebné, resp. neplatné karty. Viete koľko radosti dokáže urobiť práve peňaženka, ktorá sa dostane do rúk dieťaťa? Žiadna hračkárska atrapa. Ozajstná peňaženka, ktorá kedysi patrila mamine či ockovi. To je ale paráda!

Voda

Väčšina detí miluje hru s vodou. Vodu môžete napustiť do väčšieho vedra alebo misky, prípadne dať dieťaťu viacero menších misiek, do ktorých si bude vodu prelievať. Opäť nemusíte mať zložité plány, ako sa dieťa zahrá. Stačí, ak necháte vytiahnuté misky s vodou a uvidíte, že dieťa túto tichú výzvu okamžite akceptuje.

Hrnce a misky

Toto je veľká zábava hlavne pre menšie deti. Vyložte im pár hrncov, misiek a varechu. Bonusom môže byť suchá fazuľa, alebo cestoviny. Variť, triediť, alebo jednoducho búchať varechou po hrncoch. Deti si opäť poradia a nudiť sa rozhodne nebudú.

Toto bolo len pár tipov, no v podobnom duchu by sa dalo pokračovať ešte veľmi dlho. Podstatné je, že pre deti sa môže stať zábavnou hračkou naozaj čokoľvek.  Mikroténové vrecúško, obal od vajec, či krabica s nabíjačkami. Občas je fajn vystriedať klasické farebné, drahé hračky z obchodu za tie obyčajné veci z domácnosti.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť