Manžel ma podvádza a ja sa tvárim, že to neviem

Autor: spokojná mama

Článok patrí do sekcie blogu. Autorom je čitateľka, ktorá, chce ostať v anonymite. Ak máte aj vy potrebu zdieľať svoj príbeh a „vypísať sa z neho“, pošlite nám ho na redakcia@spokojnamama.sk. Uverejníme ho anonymne. /Prípadné pravopisné chyby, alebo štylizáciu vety upravíme./

 

Manžel ma podvádza a ja by som to najradšej nevedela

Náš život je harmonický. Krásny dom, dve deti, dovolenky a výlety. Manžel má skvelú, stabilnú prácu, v ktorej pekne zarobí a ktorá ho baví. Baví ho natoľko, že v nej často ostáva až do neskorého večera. Príde domov, pobozká ma a opýta sa, aký som mala deň. V ten deň sa na mňa vždy pozerá inak. Aj keby som necítila jej odporný korenistý parfém, vedela by som, že s ňou bol. Je vtedy ešte pozornejší, ako obvykle, no z očí mu ide pocit viny. Množstvu žien teraz možno stúpne tlak, alebo si poklepkajú po čele. Manžel ma podvádza a ja to viem. A on možno vie, že to viem. Ale čo ďalej?

Na planéte žije viac ako 7 miliard ľudí a každý je iný. Nielen výzorovo, ale hlavne svojim vnútorným svetom, prežívaním, emóciami a reakciami. Zdôverila som sa kamarátke, ktorá mi povedala, že by takto žiť nikdy nedokázala. Ja by som zasa nikdy nedokázala prísť za mužom s ultimátom „ona, alebo ja“, alebo rovno odísť. Príliš sa bojím. V oboch prípadoch. A tak si ďalej žijem svoj falošný život s nádejou, že to raz skončí. Že si to celé uvedomí a prestane s tým. Alebo, že sa v tej žene (ktorou môže byť v podstate ktokoľvek, koho aj možno vídam kdesi v meste – zvláštna predstava) ozve svedomie, alebo si nájde niekoho, kto s ňou môže mať niečo viac, ako len sex.

Tak rada by som niečo urobila, ale cítim sa bezmocne. Akoby som bola na vyprahnutej púšti úplne sama a nemala sa čoho chytiť. Možno poznám cestu von, ale je príliš náročná. Tak tam len stojím a zabáram sa hlbšie a hlbšie do piesku, ktorý ma možno raz zadusí. Muž začal chodiť za inou, pretože som dlho po pôrode nemala chuť na sex (a teraz sa za to obviňujem). Teraz nemám chuť na sex, pretože viem, že chodí za inou. Keď sa ma večer dotýka, myslím na to, ako sa dotýka jej. Občas sa rozplačem a tvrdím, že mám silné migrény. Necítim nenávisť. Cítim bolesť a strach. Napriek všetkému ho stále milujem, no zároveň tak trochu nenávidím. Nechcem, aby moje deti vyrastali bez otca. Nechcem, aby raz bývali celé dni samé v jednoizbovom byte a ledva videli svoju matku, ktorá ťahá dvanástky, aby ich uživila. Nechcem byť do konca života sama.

Manžel ma podvádza, no ja zároveň viem,  že ma miluje. Viem, že miluje svoje deti. Som si istá, že za ňou chodí, len kvôli fyzickému vzrušeniu. Viem, že si nikdy nebudú tak blízky, ako my dvaja, že sa nikdy tak nenasmejú a nebudú mať toľko spoločného. Neviem však, čo urobiť a tak nerobím nič a nenávidím sa za to.

 

 

1 komentár

Nino 4. decembra 2022 - 19:33

Môže manželka, manžel a dieťa bývať v jednoizbovom byte?

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť