Mimoriadny jednorazový prídavok na dieťa je schválený – dostanete ho už budúci mesiac!

Autor: spokojná mama

Jednorazový príspevok pre rodičov je súčasťou balíčka, ktorý vláda vytvorila ako pomoc pre občanov na prekonanie citeľného zdražovania uplynulých týždňov.

Každý poberateľ prídavku na dieťa dostane už v mesiaci jún vyplatený mimoriadny, jednorazový prídavok na dieťa vo výške 100€.  Bežná mesačná suma prídavku je pritom 25,88€, čo znamená, že v júni dostanete o 74,12€ viac. Mimoriadny jednorazový príspevok na dieťa dostane automaticky každý rodič, ktorý má na prídavok nárok. Netreba si oň teda nijako zažiadať. Štátnu kasu bude tento mimoriadny príspevok stáť spolu až 83 miliónov eur.

jednorazový prídavok na dieťa

Prídavok sa zvyšuje za mesiac máj, čo znamená, že vám bude vyplatený v mesiaci jún. Jednorazový prídavok na dieťa vám bude vyplatený za každé dieťa, za ktoré bežne tento prídavok poberáte. Znamená to, že ak máte napríklad tri deti, v mesiaci jún vám bude za mesiac máj automaticky vyplatený príspevok v sume 300€.

Jednorazovo dostanú po 100€ aj domácnosti v hmotnej núdzi, náhradní rodičia, opatrovatelia, a osobní asistenti osôb s ťažkým zdravotným postihnutím. Mierne zvýšenie prídavku na dieťa by malo byť aj trvalé. Od júla má prídavok na dieťa dosiahnuť sumu 30€. Od 1. januára ďalšieho roka by mal ďalej dosiahnuť sumu až 40€.

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť