Jediný tip, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť

Autor: spokojná mama

V sekcii blogu uverejňujeme úvahy, názory či skúsenosti našich redaktoriek, ale aj čitateliek. Ak aj ty rada píšeš a chceš sa podeliť o svoj príbeh, postreh či pocit napíš nám na redakcia@spokojnamama.sk

 

Muži milujú silné a sebavedomé ženy a nie uplakané a zraniteľné stvorenia. Buď silná a cieľavedomá a budeš sexy. Nikdy však nič nepredstieraj a buď taká aká si. Faloš každý rýchlo vycíti. Podobných múdrostí, ktoré si vyslovene protirečia sa dočítaš neúrekom. Z tlače aj internetu sa na teba z každej strany valia zaručené tipy na všetko a ty sa strácaš.

 

Kým si vs. kým by si chcela byť

To kým si vs. to kým by si mala byť, aby ťa ostatní mali radi, akceptovali, alebo dokonca uznávali je nekonečná dilema. Robíme to, čo by sme mali a čo sa od nás očakáva a po rokoch si kladieme otázku, kto vlastne som? Ty si ty, kamarátka je kamarátka a suseda je suseda. Aké jednoduché. Napriek tomu sa stále porovnávame a snažíme sa byť niekým iným. Jediný tip, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť je uvedomiť si svoju jedinečnosť a pomaličky sa začať nalaďovať na to, čo chceme a aký sme. Malo by to byť jednoduché, no mnohí z nás to už dávno zabudli. Naučiť sa komunikovať svoje potreby. Robiť to, čo cítime bez pocitu, že chceme všetkým vyhovieť. Nepýtať sa ostatných odpovede, ktoré poznáme a dať na svoj vlastný pocit.

 

 

Tá najťažšia úloha

Možno sa v najnovšom bulvárnom týždenníku dočítaš, že muži milujú sebavedomé ženy a v rámci zachránenie potápajúceho sa vzťahu vydržíš chvíľu hrať divu, ktorej nič nevadí a je vždy nad vecou. Do kedy? Kým falošná bublina praskne a všetko bude oveľa horšie. Ak si citlivá plač, ak ti city chýbajú nepredstieraj ich. Najťažšia životná úloha je naučiť sa byť sám sebou a byť tak so sebou spokojný. Aby si to dokázala musíš byť k sebe a k ostatným úprimná, bez ohľadu na to, čo píšu v časopise, alebo ako to bude vyzerať. Jediný tip, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť je dať na svoje pocity a ostať sama sebou.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť