INŠPIRATÍVNA MAMA – Agáta Kocíková

Autor: spokojná mama

Kategória Inšpiratívna mama je o mamičkách, ktoré sa popri materstve venujú zaujímavým aktivitám a ktoré majú iné, inšpiratívne pohľady na materskú „dovolenku“.

Dnešnou inšpiratívnou mamou je Agáta Kocíková. Neposedná mama, ktorá sa popri výchove a starostlivosti o ročného synčeka rozhodla začať podnikať. Agátkinou vášňou sa stali bylinky a prírodné sviečky a jej snom pomôcť prostredníctvom nich ľudom, ktorý trpia rôznymi zdravotnými problémami. Návrat k prírode je hlavnou myšlienkou projektu Zázračná alchemilka, ktorému sa spoločne s manželom s láskou i očakávaním venujú.

 

Agátka, povieš nám o projekte Zázračná alchemilka viac?

Vznikol z jednej intuitívnej myšlienky, ktorá prišla niekoľko mesiacov dozadu a kedy sa mi svet otočil o 180 stupňov.  Postupne sa vyformoval až do aktuálnej podoby, kedy Zázračná alchemilka predstavuje zmenu. Zmenu vnímania nás, nášho života, zdravia a celého nášho fungovania. Túto filozofiu sa snažíme pretaviť aj do našej tvorby, ktorá aktuálne predstavuje bylinky, bylinné zmesi a prírodné a bylinné sviečky.

 

Zázračná alchemilka

 

Čo je tvojim cieľom?

Mojim zámerom je, aby sa informácie týkajúce sa bylín a ich účinkov pre naše telo dostali ku každému kto im bude otvorený. Vlastností týchto úžasných plodov našej prírody sa jednoducho nemôžu opomenúť a týmto by sme veľmi radi postupne smerovali ľudí k návratu k prírode. Prírodné a bylinné sviečky sa stali druhým dôležitým pilierom tohto projektu. Okrem toho že sú ručne odlievané, sú zložené z prírodných ingrediencií a určité z nich majú aj svoj zámer alebo oblasť v ktorej môžu byť nápomocné. Portfólio našich produktov sa bude postupne rozširovať, pretože neustále prichádzajú nové a nové podnety na tvorbu, prostredníctvom ktorej ľuďom chceme čo najviac priblížiť naše vnímanie sveta a zdravia a odovzdať im to čo vieme a čo nám pomáha.

 

Zázračná alchemilka

 

Ako tebe konkrétne bylinky v živote pomohli?

Bylinky mi pomáhaju už nejaký ten čas, a prípadov bolo samozrejme viacero, no najciteľnejšie zmeny sa prejavili práve pri užívaní bylín s terapeutickými vlastnosťami podporujúcimi tráviaci a nervový systém. Na základe mojich skúseností, sú to systémy, ktoré sú vo väčšine prípadov zdrojom alebo spúšťačom rôznych iných problémov a neduhov, ktoré nás trápia. To bolo dôvodom prečo som začala práve od nich. Ak mám uviesť konkrétny prípad tak práve žalúdok a trávenie mi robilo najväčšie problémy, a tu som jednoznačne siahla ako prvé po sladkom drievku. Je to bylinka, ktorá pôsobí priaznivo na žalúdočné procesy a vo veľkej miere prispieva aj nervovému systému v čase jeho preťaženia. Stres a napätie je priamo spojené so žalúdkom a s trávením a táto bylinka nám tak rieši oba neduhy zároveň.

 

V tvojom eshope sa dajú zakúpiť aj bylinné zmesi na individuálne použitie. Znamená to, že zákazníkovi namiešaš zmes byliniek vhodnú pri riešení konkrétneho zdravotného problému? 

Bylinná zmes na individuálne použitie je zmes tzv. na mieru, čiže áno, vieme zákazníkovi namiešať bylinky podľa účinkov na konkrétny problém. Naše zmesi sú iba určitým základom, ale kombinácií bylín je mnoho a jednotlivé problémy telesných systémov už sú veľmi individuálna záležitosť.

 

Myšlienka na záver?

Kľúčom k úspechu oslobodenia sa od našich obáv a strachu je nájdenie pokoja v sebe a ukľudnenie našej mysle. Vtedy prichádza nový rozmer nášho vnímania a začíname na našu realitu pozerať inak. Pre dosiahnutie tohto stavu vám môže pomôcť práve náš koncept, Nechajte sa viesť…

Ako sa Agátkina vízia pomaličky napĺňa môžete sledovať na www.zazracnaalchemilka.sk

Podporiť ju môžte pridaním sa k jej fanúšikom na facebooku alebo Instagrame zazracnaalchemilka .

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť