Svet plný zábavy v montessori štýle? Vitajte vo svete Joybex

Autor: spokojná mama

Vyložiť si „nohy na stôl“, urobiť si čas pre seba, vychutnať si kávu a sledovať ako sa naše dieťa zabáva v domácom prostredí. Nie je to pekná predstava? Poďte ju realizovať. Deťom treba samozrejme dvere do sveta fantázie a zábavy najprv otvoriť. Vytvorte doma podmienky, aby mohli deti doma objavovať a „vystrájať“, a to v tom najlepšom zmysle slova. Ak je navyše hra zameraná na správny fyziologický vývin a mentálny rozvoj, o to viac to teší aj rodiča.

 

Vitajte vo svete Joybex – v priestore, kde je stále čo objavovať

Vlastnú montessori herničku deťom môžete dopriať aj u vás doma. Dnes už je k dispozícií naozaj veľmi široká škála produktov v montessori štýle, ktoré efektívne a zmysluplne zabavia deti na celé hodiny. Balančné pomôcky, Piklerovej triangle, učiace veže, montessori hojdačky, detské hrazdičky a hračky, ktoré podporujú kreativitu a tvorivosť detí. Toto všetko nájdete pod značkou Joybex.

Joybex nie je len predajca s montessori pomôckami a hračkami. Je to tím kreatívnych mladých ľudí, rodičov, ktorí sa rozhodli, že do slovenských rodín prinesú viac zábavy a detského sebavedomia. V neposlednom rade však ich výrobky prinášajú benefity aj rodičom. Sú to pokojné chvíle pri pohľade na spokojné deti ponorené do hry.

piklerovej triangel

V Joybexe sa kladie dôraz na kvalitu a bezpečnosť, zároveň vás však prekvapia veľmi príjemnými cenami. Ich široká ponuka senzomotorických edukatívnych pomôcok spája funkčnosť, kvalitu a moderný dizajn. Zo všetkých zaujímavých edukačných pomôcok by sme dnes radi vybrali a bližšie sa pozreli na obľúbenú montessori klasiku – Piklerovej triangel.

 

Piklerovej triangel

Piklerovej triangel podnecuje u detí vývoj hrubej motoriky, koncentráciu a značným spôsobom podporuje ich sebadôveru. Pocity úspechu, ktoré dieťa zažíva pri zdolávaní prekážok sú pre dieťa momenty, ktoré by sme im nemali odopierať. Joybex ponúka triangel v štyroch rôznych prevedeniach. Nás mimoriadne zaujal Piklerovej triangel s lanom, ktorý poskytuje ešte viac možností pre detské dobrodružstvo a zábavu. Lezecká stena s bavlneným lanom zvyšuje obtiažnosť a umožňuje ukladať nohy a ruky do rôznych polôh, čo pútavým a hravým spôsobom učí dieťa držať rovnováhu a podporuje vývoj jeho motoriky.

Piklerovej triangel s lanom môžete používať aj ako klasický triangel, stačí ho otočiť lanom na dol. Obohatiť ho môžete o dosku so schodíkmi alebo o lezeckú dosku a dopriať tak deťom ešte viac zábavy!

 

Špeciálny tip: Piklerovej triangel ako stan

Piklerovej triangel môžu deti používať aj ako detský bunker, svoje útočisko, kde sa budú vždy cítiť bezpečne. Triangel môžete jednoducho prekryť dekou, alebo si objednať v eshope Joybex Stan k Piklerovej trianglu v presne sediacom rozmere s oknami a rolovacími otvormi pre vchádzanie ako v pravom stane.

Je Piklerovej triangel bezpečný?

Pre mnoho rodičov môže byť táto pomôcka veľkým strašiakom. Pediatrička MUDr. Emmi Pikler vychádzala z presvedčenia, že dieťa, ktoré sa môže pohybovať bez obmedzení sa samé dokáže naučiť opatrnosti a tomu, ako bezpečne spadnúť. Jej teória následne hovorí, že dieťa, ktoré prehnane chránime a obmedzujeme jeho pohyb je vystavené väčšiemu nebezpečenstvu.

Určite poznáte známe heslo v montessori štýle „pomôž mi, aby som to dokázal sám“. Toto heslo vlastne platí aj pre detskú hru. Mnoho rodičov sa sťažuje, že sa ich dieťa nedokáže zahrať ani chvíľu samé. Hra je pre dieťa tá najprirodzenejšia činnosť, no občas mu treba pomôcť vytvorením vhodných podmienok. Skúste z obyčajného priestoru vykúzliť magické miesto plné zábavy s Piklerovej trianglom alebo ďalšími montessori hračkami od Joybexu a sledujte tie zázraky.

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť