Novinka autorky bestselleru Som skvelé dieťa : zvládnite detské strachy s knihou Olívia v bublinke odvahy

Autor: spokojná mama

Michaela Ray vyštudovala neuro-lingvistické programovanie na NLP Univerzite v Kalifornii a svoje poznatky denne používa v terapeutickej praxi so svojimi klientmi. Takto však vie pomôcť len obmedzenému počtu ľudí, navyše v zahraničí, kde momentálne Miška pôsobí. Michaela však vymyslela spôsob, akým môže odovzdať vzácne terapeutické nástroje mnohým rodičom a deťom, a to aj vo svojej domovine. Odpoveďou sú práve knihy pre deti. Po bestselleri Som skvelé dieťa – 7 pilierov detského sebavedomia sme sa dočkali ďalšej knihy, o ktorej sme presvedčení, že zožne rovnaký úspech. Kniha Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu sa venuje, ako už určite tušíte, téme detských strachov.

 

Detské strachy

Strachy našich detí sa nám často môžu zdať iracionálne, prehnané či neopodstatnené. To nás, pre nás logicky, vedie k tomu, že im nevenujeme dostatok pozornosti, mávneme nad nimi rukou alebo sa v danej situácií v prítomnosti dieťaťa dokonca zasmejeme.

Cítili by sme sa však príjemne, ak by v našej prítomnosti podobne reagovala blízka osoba napríklad v situácii, kedy máme strach o svoj život? Tak intenzívne totiž môžu deti prežívať svoje strachy. Strach z tmy, strašidiel, z brechajúceho psa alebo nástupu do škôlky môže byť vo svete detí skutočne intenzívny a v prípade jeho neriešenia či zľahčovania prejsť do fóbie či traumy. Ako teda deťom pomôcť? O tom by sa dala napísať aj celá kniha. A veru sa aj napísala. Kniha Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu je spojením rozprávkového príbehu pre deti a konkrétnych terapeutických nástrojov riešenia strachu, ktoré deťom priblížia rodičia.

 

Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu

Knižka Olívia v bublinke odvahy je svojim konceptom (príbeh a za ním vždy námety pre rodičov) veľmi podobná Miškinej prvotine, Som skvelé dieťa. Niet sa čomu čudovať, tento koncept zožal obrovský úspech. Po každom príbehu teda v knihe opäť nasledujú námety pre rodičov, tentoraz však v knihe nájdeme aj bližšie vysvetlené použité terapeutické metódy. Dané metódy sú vysvetlené veľmi jasne a zrozumiteľne, tak aby ste ich mohli aplikovať v podobných situáciách s deťmi zakaždým, keď si to situácia bude vyžadovať.

 

Knižku môžete mať vďaka predpredaju medzi prvými, a to doslova

Kniha Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu je aktuálne súčasťou crowdfundingovej kampane na portáli Čo dokáže mama. Zjednodušene to znamená, že si knižku teraz môžete objednať v predpredaji za zvýhodnenú cenu a po skončení kampane, ktorá trvá približne mesiac bude putovať kniha ešte teplá a voňavá z tlačiarne ku vám. Pridanou hodnotou takejto objednávky je, že sa stávate podporovateľom vydania knihy, s vedomím, že budete patriť k jej prvým čitateľom. Všetci podporovatelia kampane sú navyše zaradení do denného žrebovania o poukazy na nákup kníh v e-shope vydavateľstva TOP1knihy.sk. Teda čím skôr kampaň podporíte, o to vyššiu máte šancu vyhrať poukaz.

 

Akým témam sú príbehy venované?

 

Videli sme, čítali sme, odporúčame

Veľmi ma teší, že sa ku mne rukopis knihy dostal a som poctená, že som mala možnosť knihu čítať ešte predtým, ako pôjde oficiálne do tlače. Obdobie rôznych strachov je síce pre deti prirodzeným obdobím, to však neznamená, že si ho nemáme všímať alebo, že máme len počkať nech pominie. Ak môžeme, pomôžme. Ak nevieme ako, nechajme si poradiť od skúsených psychológov či terapeutov.

Za seba môžem povedať, že spôsoby, ktoré Miška v knihe Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu uvádza, sú veľmi jednoduché a zároveň efektívne a práve v tom je ich genialita. Knihu som čítala s dcérou a opäť som si len potvrdila, aká nádherná vie byť detská fantázia. Pri bublinke bezpečia, ktorú sme podľa inštrukcii spoločne s dcérkou vytvárali nad jej hlavou som sa opýtala ako bublikna vyzerá.

„Je nádherne farebná ako dúha a je celá ligotavá.“ odvtedy si predstavujem svoju bublinu odvahy rovnako a vždy mám pri tom úsmev na perách.

Majka Cápová, zakladateľka webového portálu Spokojná mama

Knižku Olívia v bublinke odvahy ilustrovala Bianka Horáčeková

 

Aké sú názory ďalších rodičov?

Čo si o knihe myslia ďalší rodičia, ktorí testovali rukopis so svojimi deťmi?

Knižka sa deťom (4 a 6 rokov) veľmi páčila. Zhltli ju hneď na jeden šup. Príbehy boli pútavé a udržali ich pozornosť po celý čas. Páčili sa im aj následné doplňujúce otázky, ktoré podporovali ich predstavivosť a nútili ich rozmýšľať a ja som zistila, na čom s nimi ešte potrebujem popracovať. Veľmi oceňujem vysvetlené jednotlivé metódy, ktoré určite viem využiť aj pri práci s detskými klientmi. Mgr. Martina Oravcová – psychologička na odd. detskej psychiatrie, mama dvoch detí

 

Dcérka (2,5 roka) práve nastúpila do škôlky, tak nám veľmi pomohli posledné dve kapitoly o strachu z odlúčenia.
Knihu určite odporúčam každému, kto má doma (začínajúceho) škôlkara. Katka Kušnírová

 

Naše dievčatko má 5 rokov. Knižka nám veľmi pomohla pri strachu z nášho šteniatka, ktoré je veľké a rado skáče na ľudí. Úplne sme ten strach eliminovali dokonca ich môžem nechať aj chvíľu samé na dvore a odbehnúť do kuchyne. Taktiež sme využili metódu na zahnanie „spálňových“ strašidiel. Trocha sme si ju upravili na naše podmienky, fungovala a do 3 dni boli všetky strašidlá preč. Veľmi ďakujeme za túto knižku bez nej by sme sa ešte doteraz určite trápili. Veronika Kostelníková

Naše deti majú šťastie, že žijeme dobu, kedy sa nám otvárajú nové a nové možnosti v oblasti sebarozvoja a edukácie vo všetkých oblastiach. Vychovávame, učíme sa, venujeme našim deťom svoj čas a rastieme spolu s nimi. Aj v tom nám efektívne pomôže knižka Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu. Za  predpredajovú cenu si ju teraz môžete predobjednať a zároveň tak podporiť jej vydanie TU.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť