Aktuálny trend – domáce ihrisko

Autor: spokojná mama

Mnohé z maminiek sú viac opatrné a nenavštevujú s deťmi verejné detské ihriská. No deťom už nestačí len prechádzka či odrážadlo. Čoraz viac z nás siaha po malých vlastných záhradných ihriskách. My vám prinášame pár dobrých rád, aby ste pri snahe nájsť správne domáce ihrisko, „nestúpili“  vedľa.

Koronavírus tu s nami, žiaľ, zdá sa ešte nejakú chvíľku pobudne. Chýbajú nám sociálne väzby a hlavne sa tu objavila absencia kontaktu našich detí s rovesníkmi. Sú doma, nenavštevujú školy, škôlky a ani svoje obľúbené krúžky. Verím, že ak na prechádzke náhodou stretnete nejakého spolužiaka, čo rovnako blúdi bezcieľne, tak je radosť vašich detí obrovská. Ďalším aspektom je, že ako rodičia musíme svojim deťom pripraviť náhradný program, ktorý ich zaujme…

 

Bezpečnosť na prvom mieste

 

Domáce ihrisko – uvažovať nad ním v momentálnej situácií, či už na záhradu alebo chalupu, nie je vôbec od veci. ☺Prichádza s ním však výzva nájsť vhodnú ihriskovú zostavu. Ak máte deti v rôznom veku a chcete aby si tam každé našlo to „svoje“, hľadanie nebude ľahké. A samozrejme netreba zabudnúť, že dôležitá je najmä bezpečnosť. Aj my sme si „lámali“ hlavu nad tým, ktoré ihrisko vybrať a veľmi nás zaujala ponuka detských ihrísk od Wickey. Roky skúseností pretavili do kvalitného prevedenia a krásnych dizajnov. Týmto výberom zaručene netrafíte vedľa. A keď si predstavíte radosť v očiach svojich drobcov, keď vám ihrisko dorazí a oni budú mať konečne svoju vlastnú šmýkačku, hojdačku či pieskovisko?

 

domáce ihrisko

Čerstvý vzduch je dôležitý

 

Aj napriek tomu, že nás doba a situácia núti byť viac zavretí doma, mali by sme si hľadať cesty a možnosti ako vybehnúť nachytať trocha Dčka. Pri výbere detského ihriska treba myslieť na to, že ho vaše deti využijú niekoľko rokov. Prihliadať treba aj na vek detičiek a podľa toho voliť jednotlivé zábavné prvky. Ihrisko si môžete naozaj vkusne vyskladať na mieru z hojdačiek, šmýkačiek, pieskovísk, alebo lezeckej steny. Určite dobre viete, čo vaše deti radi na ihriskách robia a ktoré činnosti obľubujú.

domáce ihrisko

Šikovný otecko

Mnohé z vás iste majú doma zručných kutilov. Domov vám dorazia jednotlivé komponenty, ktoré šikovný otecko už len poskladá do jedného celku. Materiály, ktoré Wickey na výrobu ihrísk používa sú ekologické a nezaťažujú životné prostredie. Ihriská sú z borovicového a smrekového dreva a napriek eko materiálom vydržia roky a okrem vašich detí sa na nich vyšantia pokojne aj vaše vnúčatá alebo ich môžete ešte za slušný peniaz posunúť ďalej. Už si v hlave vizualizujete to vysnívané detské kráľovstvo pre svoje deti? Prajeme Vám, aby ste sa správne rozhodli a vybrali si pre vaše deti to najvhodnejšie zloženie detského záhradného ihriska.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť