5 najlepších rád ako prežiť povianočnú návštevu u svokry

Autor: Barbora Pošíková

Samozrejme, existujú aj tie najlepšie svokry pod slnkom, ktoré sa do ničoho nestarajú, sú milé, priateľské a vždy keď treba, nezištne pomôžu. Ale nalejme si čistého vína, na niečom tie stovky vtipov o svokrách založené byť predsa len musia.  Či už máte so svojou svokrou skvelý vzťah alebo o ňom radšej pomlčíte, nasledujúce riadky sú tu pre odľahčenie. Tak ich tak aj prosím berte, s nadsázkou a humorom, pretože presne tak sú napísané.

Práve ste prežili Vianoce v kruhu svojej najbližšej rodiny.  Ako zázrakom sa nikto nerozplakal pod vianočným stromčekom, kapra ste nespálili, počas večere ste prebaľovali len raz a dokonca ste stihli aj vašu obľúbenú vianočnú rozprávku! (Viem, videli ste z nej dohromady asi len 10 minút, ale aj to sa počíta.) Už by ste si chceli aj vydýchnuť, ale práve ste si spomenuli, že tá najväčšia výzva vás ešte len čaká – návšteva u vašej milovanej svokry.  Začínate lapať po dychu? Len pokoj, máme pre vás 5 najlepších rád, ako prežiť povianočnú návštevu u vašej svokry a to ešte s gráciou!

5 rád ako prežiť povianočnú návštevu u svokry

Návšteva u svokry je dosť často veľký tréning trpezlivosti. Počas vianočných sviatkov to má ešte o niečo väčšie grády. Nebojte, sme v tom spolu! Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami.

1. Jedným uchom dnu, druhým von

Zapnúť režim „jedným uchom dnu, druhým von“ je cesta k vášmu víťazstvu. Je v podstate jedno, o čom bude rozprávať. Akokoľvek vás to bude dvíhať zo stoličky, spomeňte si na tieto riadky, usmievajte sa, myslite si svoje a hlavne to okamžite vypúšťajte ďaleko, ďaleko, preč…

2. Prikyvovanie nie je súhlas

Viete, že prikyvovanie hlavou je predovšetkým precvičovanie krčnej chrbtice a nie váš súhlas s jej teóriami o výchove detí?

Takže po vetách ako: „A nezjedla toho nejak málo? Ja si myslím, že by deti mali sedieť pri stole, kým nemajú prázdny tanier! Moje deti nikdy od stola neodišli a preto si jedlo vážia!“ Prikyvujte. Proste len privykujte, vy dobre viete, že váš partner má výčitky svedomia, ak si naberie viac ako zvládne jesť a jeho sestra trpela poruchou stravy. Svoje teórie si ale nechajte radšej pre seba, verte nám, nemá to význam. Prikyvovať je viac, než dosť.

3. Nevyžiadané rady = úsmev a pokoj

Keď sa začnú valiť nevyžiadané rady (a to, že sa začnú) , bude váš úsmev tým najlepším obranným štítom.

Takže, potom ako začujete niečo ako: „Mala by si variť zdravšie jedlá.“  „Mali by ste byť dôslednejší v tej výchove, doplatíte na to!“ Nasadíte úsmev a  žiadna vaša ďalšia reakcia nie je absolútne nutná. Skúste si to vychutnať.

návšteva u svokry

4. Pichľavé poznámky? Humor je najlepší ochranca

Pichľavé poznámky vedia zabolieť. Ale keď to vie človek obrátiť a urobiť si zo seba srandu, väčšinou toho druhého úplne odzbrojí a ešte k tomu aj odľahčí celú situáciu.

„A nepribrala si? Akú diétu skúsiš po novom roku tentokrát?“

„To vieš, že áno. Už som začala, behám za sladkým. Veľmi to zvyšuje moje tempo, hlavne k chladničke. Nevidno?“

5. Všetko má svoj koniec 

Keď už budete na konci so silami, pamätajte, že všetko raz skončí. Aj návšteva u svokry. A občas sa tomu koncu dá aj trochu pomôcť. Nemáte náhodou po ceste domov ešte nejaké neodkladné naliehavé povinnosti? Napríklad skočiť do najbližšej cukrárne, aby mal tento deň predsa len sladký koniec ?

Svokra nad zlato

My vieme, nie je to s nimi jednoduché. Ale vždy im predsa môžeme byť za niečo vdačné! Napríklad za to, že  postrážia deti! Alebo za to, že porodili a vychovali tak úžasných synov, ktorí sú teraz našimi manželmi.  Či najviac za to, že nás zas až tak často k sebe nevolajú? Každopádne, držte sa týchto rád a každú návštevu u svojej drahej svokry zaručene zvládnete s gráciou!

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť