Ak dáš každé ráno vypiť svojmu dieťatku čaj z čerstvého mozgovičníka lekárskeho, bude už o pár týždňov o poznanie bystrejšie, bude pohotovejšie reagovať a logickejšie uvažovať.
Americký vedci totiž zistili, že táto jedinečná rastlina prudko zvyšuje inteligenciu vďaka obsahu latenznej šťavy v jej listoch. Úžasné je, že je dostupná v každej lekárni.
Jediným nedostatkom tejto priam zázračnej rastliny je, že neexistuje. Za toto škaredé klamstvo sa ti úprimne ospravedlňujeme. Teraz je ale dôležité uvedomiť si, ako si túto informáciu prijala. Bola ti podozrivá a ďalej by si si ju preverila alebo by si najradšej hneď išla do lekárne po jeden mozgovičník? ☺
Mimochodom, na obrázku je šalvia…
Staré známe „dôveruj ale preveruj“
Väčšinu informácií ľudia v dnešnej „dobe internetovej“ hľadajú práve tu. Osobitnou kategóriou sú mamičky. Tie chcú logicky pre svoje deti len to najlepšie a keďže neexistuje nič ako „škola pre budúcu mamu“, potrebujú toho zistiť mnoho. Ako dieťa uchopiť pri kúpaní, kedy začať s príkrmom či ako mu uľaviť pri prerezávaní zúbkov. A kde všetky tieto informácie získajú? Samozrejme tu, na internete.
Je úžasné, že informácie dnes máme dostupné vždy a všade. Problém ale je, že ľudia (nielen mamičky) ich prestali filtrovať a používať zdravý „sedliacky rozum“. Internet je mnohými ľuďmi vnímaný ako akási encyklopédia, písaná odborníkmi.
Pravdou ale je, že založiť si stránku či blog a písať čokoľvek, môže ktokoľvek. Taktiež ste sa už mohli na internete stretnúť s pracovnou ponukou typu:
Zháňame redaktorov pre náš web. Nemusíš mať žiadne vzdelanie, len chuť písať.
Takýto redaktor potom spracuje zaujímavú tému takou formou, že pospája informácie z rôznych (neoverených) zdrojov na internete do jedného (veľkého, neovereného) celku.
Mamičky majú doslova v rukách zdravie a život svojich detí. Spoliehať sa na jeden článok alebo radu mamičky z nejakého fóra môže mať až fatálne následky.
Preto prosím nezabudni vždy:
- Informácie overovať z viacerých zdrojov.
- Zdravotný stav dieťaťa konzultovať s jeho lekárom, nie ostatnými mamičkami na diskusnom fóre.
- Používať „sedliacky rozum“ a mať zdravý úsudok.
- Ak na internete získavaš pre teba zásadné informácie, uprednostniť články písané odborníkmi v danej oblasti (pediater, psychológ, logopéd…).