Vianočný darček pre muža – aj vy sa trápite s výberom? Tu sú naše tipy!

Autor: spokojná mama

Akékoľvek úprimné obdarovanie by malo byť vždy sprevádzané našou radosťou z toho, že druhého potešíme. Výber darčekov pre mužov, však obvykle sprevádzajú celkom iné emócie. Napríklad stres a zúfalstvo. Väčšina z nás sa totiž s výberom doslova trápi. Máte aj vy pocit, že zohnať pekný darček pre muža je oveľa náročnejšie ako obdarovať ženu?

Ako vybrať darček pre muža

Pri výbere daru (pre kohokoľvek) je základ dokázať sa pozerať očami človeka, ktorého chceme obdarovať. Samozrejme, ak nejde len o splnenie si obdarovacej povinnosti, čo veríme nie je váš prípad. Obdarovaného by ste mali dobre poznať, vedieť, čo rád robí, prípadne ako trávi väčšinu svojho voľného času. Dôležité tiež je,  úplne sa odosobniť od toho, či by sa tento darček páčil vám.

Keďže čítate tento článok, zrejme si neviete dať celkom rady a tak vám prinášame niekoľko celkom konkrétnych typov na darček pre muža (manžela, priateľa, kamaráta, deda, otca), ktorým zabodujete.

 

Zážitok

Áno, je pravda, že aktuálna situácia veľmi cestovaniu a teda aj rôznym druhom zážitkov nepraje. Veríme však, že bude opäť lepšie. Darčekové vouchere majú často platnosť až jedného roka, takže vás aktuálna pandemická situácia nemusí úplne odrádzať. Na zľavových portáloch nájde neuveriteľne bohatú škálu darovacích zážitkov od jazdy na parádnom športovom či luxusnom aute, až po skywalk – adrenalínovú prechádzku po našom bratislavskom ufe, vo výške 85 m nad zemou.

darček pre muža

 

Oblečenie

Oblečenie vám zrejme nepripadá ako úplne originálny darček pre muža. Ak však siahnete po správnom kúsku, určite sa radosti a vďaky dočkáte. Nejedného muža poteší značkový kúsok z dielne Calvin Klein či Tommy Hilfiger. Nemáme však na mysli turecké napodobeniny od pochybných predajcov na sociálnych sieťach. Oplatí sa počkať na zľavy a kupovať od serióznych predajcov. Aktuálne napríklad nakúpite so zľavovým kódom COOL50 za polovičné ceny luxusné kúsky na  www.americanoutlet.com. Zľavy na značkové kúsky až do výšky 70% aktuálne nájdete napríklad aj v aplikácií About you.

 

Domáci pivovar

Miluje pivo? Tak toto bude zaručene ten najoriginálnejší darček aký dostal! Manboxeo prišlo so skvelým nápadom. Zostavilo dokonalý balík na výrobu domáceho piva. Obsahuje 5l súdok na pivo, vrecúško so sladovým extraktom, fľaštičku s chmeľovým extraktom, suché pivovarské kvasnice, tlakový ventil a návod na prípravu domáceho piva. Jednoducho všetko, čo je na výrobu domáceho piva potrebné.

 

Lístky na „chlapské podujatie“

Povedzme si pravdu, najradšej by sme našim chlapom venovali romantický wellness pobyt pre dvoch, kam by sme išli, samozrejme, spolu. Nezabúdajte však, že radosť chcete urobiť jemu. Tak aké sú možnosti? Dohodnite sa tajne s jeho kamarátmi, ktorý si kúpia lístok tiež a pripravte dokonalé prekvapenie. Bojové umenia pod záštitou organizácie Oktagon alebo nová česko-slovenská organizácia RFA,  majú lístky na svoje podujatia v ponuke niekoľko týždňov (mesiacov) dopredu.

 

Kniha ako darček pre muža?

Bez okolkov môžeme povedať, že čítanie kníh je viac ženskou ako mužskou záľubou. Exituje však množstvo titulov, ktoré zaujmú aj muža, ktorý bežne nečíta. Ak je kniha darček pre muža, ktorý podniká a rád sa povenuje aj vlastnému sebarozvoju, určite by sa mu hodil titul 7 návykov skutočne efektívnych ľudí. Ak ho zaujímajú mafiánske historky, potešiť by ho mohli napríklad slovenské knihy Polícia v rukách mafie alebo 21 rokov v pekle.

Fanúšika futbalu ohúrite knihou Futbalové kluby zo Siene slávy a nadšenca bojových umení určite nadchne spoveď Mikea Tysona, bývalého majstra sveta v ťažkej váhe.  Legenda v ringu i mimo neho, rozpráva svoj strhujúci príbeh v knihe Pravda a nič len pravda.

 

Hra na hernú konzolu

Vo väčšine mužov drieme stále malý chlapec, ktorý chce vyhrať preteky alebo dobiť svet. Ak k nim patrí aj ten váš a playstation ci xbox patria k členom vašej domácnosti, určite popremýšľajte nad novou hrou. Pre bojovníka napríklad Far Cry 6 alebo Cyberpunk 2077, pre športového fanúšika najnovšiu Fifu. A ak by ste mali úplne náhodou navyše pár stoviek eur, (áno, to je humor) prekvapiť môžete rovno novou hernou konzolou. Predobjednávka na nové Playstation 5, ktoré výjde na konci decembra, už je k dispozícií.

darček pre muža

 

Vôňa

Vôňou zrejme nič nepokazíte. Samozrejme, ak poznáte vkus muža, ktorého chcete obdarovať. Medzi absolútne najpredávanejšie, a tak veríme, že aj najpríjemnejšie vône patrí Aqua Di Gio Homme od značky Armani , Wood Essence od značky Bvlgari  alebo Rossa Luna Black od značky Prada.

 

Elektronika

Elektronika patrí u moderného muža k bežnému vybaveniu, no napriek tomu môžeme povedať, že každému z nich občas niečo chýba alebo by aspoň potreboval novší model. Bezdrôtové slúchadlá, inteligentné hodinky, holiaci strojček, nová vŕtačka či súprava náradia. Kupovať náradie by sme však odporučili len vyslovene mužom- kutilom. Veď aj bežnú ženy by zrejme nenadchol nový mop či vysávač. Aktuálne nakúpite výhodne na Alza.sk, kde majú až do 28. 11. 2021 Black Friday.

 

Vybrať dokonalý darček pre muža vôbec nie je ľahké. A čo ak sa nebude páčiť?

Akokoľvek sa snažíte, pravda je taká, že sa nemusíte do vkusu či veľkosti úplne trafiť. Ak objednávate darčeky online, ideálnym riešením (len pre odvážnych) by mohlo byť objednať darček týždeň pred Vianocami. Znie to síce stresujúco, 14 dní je však zákonom stanovená lehota na vrátenie tovaru bez udania dôvodu. Vybrať by ste darček mali samozrejme skôr, no samotnú objednávku, môžete urobiť „na poslednú chvíľu“. Ďalšou možnosťou je vybrať eshop, ktorý má na vrátenie oveľa dlhšie lehoty. Pri výbere darčeka vám želáme šťastnú ruku a hlavne žiaden stres. Nezabúdajme, že Vianoce majú prívlastok sviatky pokoja.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť