Kam s deťmi v Prievidzi a okolí?

Autor: spokojná mama
1 komentár

Celú zimu si na ňu čakala a ona naozaj konečne prišla! Buchni si šampus, je tu jar! Konečne môžeš s deťmi stráviť slnečné dni, plné pekných zážitkov vonku.

Možností kam s deťmi v Prievidzi, či Bojniciach je mnoho, no práve keď je vonku pekne a ty máš voľno, zrazu nevieš kam “vypadnúť“. Práve pre teba je tento článok. Tak nech sa páči, tu sú naše typy pre akčné mamičky a ich neposedné detičky.

 

Kam s deťmi na výlet v Prievidzi a blízkom okolí?

 

 

Prievidzský lesopark

Množstvo preliezok v krásnom prírodnom prostredí, letný amfiteáter, reštaurácia ale aj niekoľko ohnísk kde si môžeš s rodinkou opekať. Ak už majú deti hier na ihrisku dosť, (ha-ha) môžete sa prejsť na neďalekú rozhľadňu a užiť si krásny výhľad na okolie. Pre akčné rodiny sú tu motokáry pre deti ale aj šlapacie Chopre pre dospelých.

Ak sa chystáte opekať, ohnisko si treba dopredu objednať na t.č. 0908 214 962.

Čo na to peňaženka: Za využitie ohniska sa platí 5€, za altánok sa platí taktiež 5€ a ak sa ti nechce zbierať drevo, poskytnú ti ho taktiež za poplatok 5€. Spolu ťa teda toto opekanie bude stáť 15€.  Káry sa prenajímajú za 2€ na 15 minút.

 

 

Vyhliadkova veža Bojnice

Oceľová konštrukcia, drevená lávka, nádherný výhľad. Vyhliadkovú vežu zvládnu aj menšie detičky a vstup je možný aj s kočíkom. Ak ale stále vidíš prekážku a síce finančnú, navštíviť môžeš aspoň Šmolko dedinku – rozprávkovú dedinku, nachádzajúcu sa pri veži. Vstup do domčekov je bezplatný a dedinka je prístupná celoročne.

Čo na to peňaženka: Dospelí platí 8€/os. Dieťa neplatí, ak uhráte, pardon preukážete, že má menej ako 3 roky. Od 3 rokov zaplatíte za dieťa 4€.

 

Vodný svet pri Sebedraží

V rekreačnom areáli vodného sveta si môžeš napríklad chytiť rybu z rybníka a vychutnať si ju v tematickej reštaurácií, ktorá vyzerá ako loď. Deti môže zaujať aj račia farma. Pre aktívnejších je tu možnosť zahrať si minigolf. Svoje brány otvára vodný svet už 1.mája.

Čo na to peňaženka: Vstup do areálu sa neplatí. Cena za možnosť lovenia rýb je 5€. Minigolf sa platí 1€/os.

 

Okrasné rybníky Remata

Reštaurácia, veľké ihrisko, rybníky či detská mini Zoo. Zo zvieratiek sa môžeš tešiť na ovečky, prasiatka, kačice, husy, bažanta a dokonca aj emu hnedého. V reštaurácií očakávaj hlavne ryby na množstvo spôsobov. Ak máš práve cheat day, je tu pre teba zmrzlinovo-šlahačkový pohár.

Čo na to peňaženka: Vstup do areálu sa neplatí. Zaplatíš si za jedlo v reštaurácií, keďže nosenie vlastného občerstvenia do areálu je zakázané.

Ak si prišla aj rybárčiť, zaplatíš 1,66€ za požičanie udice a 3,12€ za povolenku na lov ryby. Potom ešte samozrejme cenu ryby podľa aktuálneho cenníka.

 

Minigolf Prievidza

V Prievidzi sa minigolfové ihrisko nachádza už niekoľko desaťročí čiže s týmto nápadom na vyplnenie času zrejme dieru do sveta internetu nespravíme. Novinkou ale je rozšírenie minigolfového areálu. Staršie deti tak môžeš ohúriť bowlingom, biliardom či šípkami, ktoré sú otvorené celoročne.

Čo na to peňaženka: Za využitie minigolfu zaplatíš za deti do 15 rokov 1€ a za seba, ak už si dospelá 1,70€.

 

Hornonitriansky bansky skanzen – baňa Cígeľ

Ak máš už väčšie deti, ktoré prahnú po informáciách banský skanzen môže byť pre vás fajn nápad. Pre deti bude veľkým dobrodružstvom vyskúšať si cestu do podzemia a zažiť cestu banským vláčikom. Vstup je možný len pre deti staršie ako 6 rokov a môže trvať aj 2 hodiny takže pri rozhodovaní ber do úvahy stupeň neposednosti tvojho dieťaťa.

Prehliadku je dobré si deň dopredu dohodnúť.

Čo na to peňaženka: Za seba zaplatíš 9,00€ a za dieťa 5,50€. Cena zahŕňa sprievodcu, dopravu vláčikom a nutný výstroj, ktorú ti požičajú.

 

Zoo Bojnice + bojnický zámok

Najstaršia a najnavštevovanejšia zoologická záhrada na Slovensku má od apríla až do septembra svoje brány pre návštevníkov otvorené denne od 8:00 do 19:00. V zoo opäť prebieha rekonštrukcia, kvôli ktorej museli zmeniť miesto vstupu do Zoo. Stačí prísť k pôvodnému vchodu a sledovať šípky.

Prekrásny Bojnický zámok ponúka už tradične aj tento rok špeciálny rozprávkový divadelný  festival s názvom „Rozprávkový zámok“. Tento rok si užijú detičky v období 12.6. – 16.6. 2019 a 19.6. – 23.6. 2019 rozprávku s názvom Čarodejník z krajiny Oz.

 Čo na to peňaženka: Vstupné v zoo sa opäť zvyšovalo. Tento rok si dospelý zaplatí 8€ a dieťa od 4 rokov 4€. Rozprávkový zámok 12€ dospelý, dieťa od 6 rokov 6€.

 

 

Monty ranč

Monty ranč sa nachádza v obci Vyšehradné (časť Nitrianske Pravno) a ponúka prenájom koníkov pre skúsených jazdcov ale aj začiatočníkov. Pravidelne organizuje aj letné tábory pre deti, takže ak by si si nabudúce rada užila aj výlet bez detí a to hneď na niekoľko dní môžeš si ich na týždeň „odložiť“ v Monty ranči. Ešte sa neraduj. Dieťa musí mať viac ako 8 rokov.

Čo na to peňaženka: Jazda pre začiatočníkov stojí v jazdiarni 15,00€/ hodinu

 

Osada Dallas

Opäť koníky. Ranč sa nachádza nad obcou Kľačno a okrem vozenia na koníkoch majú tvoje deti možnosť vidieť pasúce sa kravičky a dvoch milých psíkov, strážcov ranča.

Až do osady sa dostanete autom aj keď prístup miestami dosť strmím kopcom sa môže zdať trošku náročnejší, skutočne to stojí za božské pohľady na krásnu prírodu osady Dallas. Ak si chceš s rodinkou oddýchnuť a užiť túto prírodnú idylku aj na viac dní tak určite odporúčame aj drevenicu Medvedicu – chatu na prenájom v osade Dallas.

Čo na to peňaženka: Za jadzu na koníku si v osade Dallas zaplatíš 10€/hodinu. Ak chce dieťatko jazdiť kratšie, môžeš si daj koliečka v jazdiarni. Zaplatíš 1€/koliečko.

 

Sokoliari Aquila v Bojniciach

Ak majú tvoje deti radi vtáčikov, no kŕmenie holubov na námestí vás už omrzelo, ďalším “levelom“ by mohli byť dravce. Sokoliari vám svoje vtáky predvedú každý deň okrem pondelka obvykle v časoch 10:30, 12:00, 13:30, 15:00.Svoje brány otvorili už tradične prvého apríla a nájdeš ich len niekoľko metrov nad bojnickým zámkom.

 

*Ceny vychádzajú z dostupných cenníkov jednotlivých prevádzok.

Ak máš originálny tip kam s deťmi v Prievidzi, Bojniciach a blízkom okolí, budeme vďační ak sa oň s nami podelíš v komentári.

1 komentár

Juraj 7. apríla 2019 - 20:11

Super tipy! Dnes sme absolvovali aj s rodinkou vylet na vyhliadkovu vezu v Bojniciach a mozeme len odporucit. 🙂

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť