Jarný detox? Lacno a účinne!

Autor: spokojná mama
0 komentár

Jednoduchým trikom pre účinný detox je 5 dní piť len zeleninové šťavy a každý deň cvičiť minimálne 2 hodiny jogu.

Ideálny detox však? No dobre teda…  S pravdou von. Bol to len žart. Skutočne sa nemusíš dať na žiadne drastické diéty ani hodiny denne cvičiť. Máme pre teba jednoduchšie riešenie. 🙂

Zázračný detox?

Množstvo firiem ti ponúka „zázračné pilulky“, s ktorými na počkanie schudneš, vyliečiš sa za krátky čas z rôznych chorôb či rýchlo detoxikuješ celý organizmus. Tieto doplnky výživy majú často spoločného menovateľa a tým je neprimerane vysoká cena.

Po týchto „zázrakoch na počkanie“ často bohužiaľ okrem prázdnej peňaženky neprichádza žiadny ďalší výsledok.

My ti dnes chceme predstaviť indické tajomstvo zdravej a samozrejme čisto prírodnej detoxikácie. Takže : „Ahoj volám sa Skorocel Indický ale volajú ma Psyllium“. Oficiality máme za sebou poďme si teda vysvetliť prečo je vlastne Psyllium podľa nás ideálnym prostriedkom pre detox celého tela.

Prečo ho ešte nepoznám ak je taký užasný?

Psyllium (obaly semien skorocelu indického) už pre jeho výnimočné účinky pre ľudský organizmus pozná a pravidelne užíva množstvo ľudí. Pre veľa z nás je to ale stále novinka. Prečo? Jedným z dôvodov môže byť aj jeho cena. Jednoducho je príliš lacné na to, aby mu niekto robil drahú marketingovú kampaň keďže si na seba jednoducho povedané nezarobí.

Jeho cena za 150g balenie sa pohybuje už od 3€ a zaručene ho nájdete v každej lekárni.Často si bohužiaľ nevážime to čo je kvalitné a pochádza z prírody lebo je to až príliš ľahko dostupné a radšej hľadáme zložitejšie a finančne náročnejšie riešenia. Vtipné však?

Ako teda Psyllium zbaví tvoje telo toxických látok?

Psyllium – obaly semien skorocelu indického obsahujú veľmi veľké množstvo vlákniny. Po zmiešaní s vodou, dokáže až dvadsaťnásobne zväčšiť svoj objem. V črevách ti tak dokáže vytvoriť hustý gél, ktorý pri prechádzaní hrubým črevom, odstráni z jeho stien usadeniny a vstrebáva do seba toxické látky.

Prečistíš črevá, zbavíš sa nafúknutia a zároveň pomôžeš zlepšiť vstrebávanie živín, ktoré denne príjmeš no v znečistených črevách sa nedokážu patrične vstrebávať.

Pomôže ti aj pri chudnutí

Vďaka množstvu vlákniny, ktorú obsahuje podporí aj tvoje správne vyprázdňovanie. Ako sme už vyššie v článku spomínali, krátko po užití dokáže až 20 násobne zväčšiť svoj objem a tak zamedzí prejedaniu sa.

Môže pomôcť pri kožných problémoch

Dlhodobé kožné problémy s ktorými už bojujeme mesiace či roky môžu mať príčinu v črevách zanesených usadeninami a toxínmi. Po vyčistení čriev sa môže postupne zlepšiť aj stav tvojej pokožky.

Pomáha znižovať hladinu cukru v krvi

Psyllium obsahuje vlákninu, ktorá je rozpustná vo vode. Takáto vláknina spomaľuje vstrebávanie sacharidov a uvoľňovanie cukru do krvi. Po jedle tak stúpa hladina cukru len pomaly.

Ako sa užíva?

Najrozšírenejšou formou Psyllia je prášok. Ten si jednoducho rozmiešaš s trochou vody či ovocnej šťavy a vypiješ.

Pozor pripravený nápoj treba piť okamžite pretože každou sekundou mení svoju konzistenciu až dosiahne formu hustého gélu! Pitie hustého gélu je pre človeka prirodzene nepríjemné a u niekoho by až mohol spôsobiť napínanie.

Máš už skúsenosti s užívaním Psyllia alebo o ňom počuješ prvý krát? Daj nám to vedieť dole v komentári, prípadne napíš tvoj prírodný recept na účinný detox.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť